Dantis galima puošti ne tik šypsena

Dantų papuošalai, jau seniai mėgstami jaunų ir vyresnio amžiaus žmonių užsienio šalyse, tampa vis populiaresni ir Lietuvoje. Odontologijos klinika Kaune, Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose siūlo įvairius dantų puošimo būdus tiems, kurie nori suteikti savo šypsenai išskirtinumo. Kaip galima papuošti savo dantis?

Dantų papuošalaiKristalai. Populiariausia ir greičiausiai atliekama dantų puošimo procedūra yra nedidelio kristaliuko užklijavimas ant danties. Šis dantų papuošimas gali būti tiek trumpalaikis (parai arba 6-8 savaitėms), tiek ilgalaikis (nuo mėnesio iki metų). Pirmuoju atveju, odontologijos klinikoje dirbančių specialistų pagalba kristalas tiesiog priklijuojamas ant danties, antruoju dantyje yra padaroma nedidelė ertmė ir kristalas įklijuojamas į ją. Ypač populiarūs Swarovskio kristalai ir maži, blizgūs cirkonio kristaliukai.

Auksiniai papuošalai. Balto ir įprasto geltonojo aukso papuošalai nėra tokie blizgūs kaip kristalai, bet jų formų pasirinkimas yra gerokai didesnis. Ant danties galima užklijuoti širdelės, kryželio, dangaus kūnų formos papuošalus, taip pat populiarūs gyvūnų, augalų, pasagėlės formos papuošalai.

Dantų breketai. Nors dantų breketai, dar vadinami kabėmis, yra skirti dantų gydymui – tiesinimui, sąkandžio atstatymui, – dalis jaunų žmonių juos nešioja vien dėl to, kad jų šypsena atrodytų išskirtinė. Odontologijos klinika gali padėti jūsų šypseną „nuspalvinti“ bet kokios spalvos breketais, o medžiagos, iš kurių gaminamos dantų kabės, taip pat gali būti skirtingos: metalinės, keramikinės, beligatūrinės. Nerekomenduojama dantų kabių nešioti vien dėl jų puošiamosios funkcijos. Antra vertus, didžioji dalis žmonių turi kreivų dantų ar sąkandžio problemų, tad bent keletui mėnesių nešioti dantų kabes gali būti ne tik gražu, bet ir naudinga. Vis dėl to reiktų įvertinti tai, kad šis dantų puošimo būdas yra brangiausias.

Lietuvoje neįprasti dantų papuošalai. Tokiems papuošalams galima priskirti ne tik šokiruojančius, bet ir neretai dantims kenkiančius dantų auskarus, „vampyro dantų“ formos ilgalaikes užmovas ant dantų. Tokių papuošalų dantų gydytojai nerekomenduoja.

Dantų papuošalai gali pasitarnauti ne tik norint suteikti šypsenai išskirtinumo, bet ir slepiant tam tikrus dantų defektus: pigmentines dėmeles, dėmes, likusias po ankstesnio tokių papuošalų naudojimo (kadangi papuošalas pridengia dantį, po juo esanti danties dalis lieka baltesnė nei likęs dantis). Dantų papuošalus galima klijuoti ant plombos. Vis dėlto sunkiai pažeistų, ėduonies nukamuotų dantų puošti negalima.

Dantų puošimo procedūros trukmė priklauso nuo to, koks papuošalas pasirenkamas. Trumpalaikis kristaliukas yra užklijuojamas greičiau nei per penkiolika minučių, tuo tarpu dantų kabių uždėjimo ant dantų procesą sudaro net keli apsilankymai pas ortodontą.

Dantų papuošalai, priešingai, nei įprasta manyti, tinka ne tik moterims, bet ir vyrams. Paprastų dantų papuošalų – kristalų ir auksinių papuošaliukų – pritvirtinimo prie danties procedūra yra neskausminga, o juos nuimti galima bet kada panorėjus.