Odos raukšlių lygininimo lazeriu procedūra
Raukšlės veide atsiranda dėl įvairių priežasčių. Miego metu, veidui liečiant pagalvę, atsiranda vadinamosios „miego raukšlės“. Ultravioletiniai saulės spinduliai kenkia odos atsinaujinimo procesams ir praradus elastingumą pradeda formuotis senatvinės raukšlės. Kasdieninėje veikloje ir bendraujant su aplinkiniais naudojamos veido mimikos ilgainiui daro įtaką „mimikos raukšlių“ atsiradimui. Raukšlių ir raukšlelių negali išvengti ne tik vyresnio amžiaus, bet ir jauni žmonės, ypač dažnai jie susiduria su vadinamosiomis „juoko“ ir „pykčio“ raukšlėmis. Vos trisdešimt metų pasiekusios moterys jau dairosi odą atjauninančių, raukšles išlyginančių kosmetinių priemonių ir procedūrų. Šįkart aptarsime vieną iš dermatologijos klinikose teikiamų paslaugų – raukšlių lyginimą lazeriu.
Raukšlių lyginimas naudojant lazerį – procedūra, apie kurią yra girdėjęs ne kiekvienas, tačiau kone kiekvienas ją išbandęs tikriausiai rekomenduotų ją savo pažįstamiems. Šis raukšlių lyginimo būdas patrauklus tuo, kad juo pasiekiami net patys giliausi odos sluoksniai, tačiau kartu jis nėra invazinis (chirurginis), todėl gerokai mažiau skausmingas nei plastinė operacija.
Raukšlių lyginimas lazeriu tinka visus odos tipus turintiems žmonėms. Po procedūros ne tik išlyginamos bet kokios kilmės (tiek su amžiumi, tiek dėl veido mimikų atsiradusios) raukšlės, bet ir suaktyvėja odos atsinaujinimo procesai, oda tampa švelnesnė ir elastingesnė nei prieš procedūrą. Taip yra todėl, kad lazeriu paveikus odą, paskatinama kalogeno gamyba, todėl odos ląstelėse prasideda regenaracijos procesai. Lazeris veikia švelniai ir sukelia tik nežymų skausmą, kartais – perštėjimą, priklausomai nuo odos jautrumo. Dažniausiai pacientai jaučia tik šiltą lazerio bangų pulsavimą, o nemaloniems pojūčiams sumažinti naudojamas skausmą malšinantis, šaldantis odą kremas.
Po raukšlių lyginimo lazeriu oda kurį laiką būna rausva ir paburkusi, tarsi nudegusi saulėje. Dėl šios priežasties reiktų nusiteikti kurį laiką po operacijos neiti į darbą, vengti saulės spindulių, jokiu būdu nesinaudoti pirties teikiamais malonumais ar soliariumu ir gausiai drėkinti odą specialiai tam skirtomis kosmetinėmis priemonėmis. Praėjus keletui dienų po raukšlių lyginimo, pradeda luptis nebereikalingas odos sluoksnis, jau per pirmąją savaitę išsilygina smulkios raukšlelės, o po keleto savaičių – ir gilesnės raukšlės. Oda tampa švelni, stangri, tarsi švytinti. Be to, raukšlių lyginimas naudojant lazerį puikiai suderinamas su kitais raukšlių naikinimo būdais.
Raukšlių lyginimas lazeriu užtikrina gerą odos išvaizdą maždaug pusei metų. Praėjus šiam laikotarpiui, procedūrą, norint išlaikyti gražią odą, reiktų kartoti. Kai kuriems pacientams, ypač turintiems daug gilių raukšlių, vienos procedūros norimam efektui pasiekti gali ir neužtekti.
Lazeriu lyginti raukšlių nepatartina ir negalima „pasigavus“ odos infekciją, nėštumo metu, nudegus saulėje ar turint „šviežią“ soliariumo įdegį, sergant cukriniu diabetu, turint alergiją šviesai, sutrikus hormoninei sistemai, esant kraujo krešėjimo sutrikimams ar turint piktybinių odos darinių (pavyzdžiui, navikų).