Kauno klinikos kardiologo paslaugos

Nemokamos kardiologo paslaugos – su šeimos gydytojo siuntimu

Gydymo įstaigos „Kauno klinika“ kardiologė Sigita Samsanavičė – viena iš širdies ligų specialisčių, kurios atliekamai apžiūrai ir tyrimams pacientai atsiunčiami ne tik iš Kauno, bet ir iš aplinkinių miestų sveikatos įstaigų. Pacientai, turintys (ar jaučiantys, jog gali turėti) širdies ir kraujagyslių veiklos sutrikimų, pirmiausia kreipiasi į savo šeimos gydytoją, o šiam atlikus apžiūrą ir pirminius tyrimus – į kardiologę.

Jeigu pacientas sutinka apmokėti gydytojo kardiologo konsultacija, jis gali kreiptis ir be šeimos gydytojo siuntimo, tačiau vizitui vis tiek reikalinga išankstinė registracija.

Kokių tyrimų rezultatų gali prireikti dar prieš vizitą pas kardiologą

Kardiologo konsultacijaŠeimos gydytojas skiria ir atlieka tyrimus pagal tai, kuo pacientas skundžiasi, kokius simptomus jis jaučia. Tai gali būti laboratoriniai kraujo ir šlapimo tyrimai, elektrokardiograma, širdies echoskopija. Dauguma šių tyrimų gydymo įstaigoje, kurioje pacientas yra registruotas, atliekami nemokamai. Jeigu pacientas į kardiologę kreipiasi be šeimos gydytojo siuntimo ir jo skirtų tyrimų rezultatų, jam gali tekti sumokėti ir už pirminius, ir už papildomus (širdies ligų specialistės pakirtus) tyrimus.

Kardiologo paslaugos Kaune

Kardiologė Sigita Samsanavičė priima ir konsultuoja pacientus, pateikdama antrinę nuomonę dėl šeimos gydytojo paskirtų ir atliktų tyrimų rezultatų. Ji atlieka ir vertina kaklo kraujagyslių bei širdies echoskopinius tyrimus, tiria arterijų standumo bei endotelio funkcijas, skiria arterinio kraujospūdžio matavimo procedūrą, holterio monitoravimą bei veloergometrijos tyrimus.

Pacientui nustačius laikinus ar negrįžtamus širdies ir kraujagyslių veiklos pokyčius, kardiologė sudaro gydymo planą, išrašo širdies veiklą normalizuojančių vaistų receptus, teikia rekomendacijas paciento gyvenimo būdo pokyčiams, jei mano, kad tai reikalinga. Tarp tokių rekomendacijų gali būti pateikti siūlymai atsikratyti žalingų įpročių (alkoholio, rūkymo), padidinti ar sumažinti fizinį krūvį, pakeisti darbą. Pacientui gali būti rekomenduojamas sanatorinis gydymas. Tai pat kardiologė gali rekomenduoti pakeisti mitybos įpročius, pavyzdžiui, atsisakyti sunkiai virškinamo, riebaus, daug cholesterolio turinčio maisto, gazuotų gėrimų, kavos ir kitų kofeino turinčių produktų.

Simptomai, įspėjantys apie galimas širdies ir kraujagyslių ligas

Širdies ir kraujagyslių veiklos sutrikimus gali rodyti tokie simptomai: pasunkėjęs kvėpavimas, dusulys, skausmas ar spaudimas krūtinės ląstoje, širdies permušimai, kojų venų skausmas, diskomfortą keliantis jausmas, kuris plinta ne tik širdies zonoje, bet ir į rankas, kojas, kaklą, nugarą, oro trūkumas, „šaltas“ prakaitas, vėmimas, svaigstanti galva, alpulys, sąmonės praradimas, galūnių tirpimas, staigūs kalbos, regėjimo, suvokimo, pusiausvyros sutrikimai, neaiškios kilmės galvos skausmas. Pajutę bent vieną iš šių simptomų, nedelsiant kreipkitės į savo gydymo įstaigą arba kvieskite greitąją pagalbą.