|

Dantų implantų Straumann pritaikymo galimybės protezavime

Straumann dantų implantaiKiekvienas žmogus savo gyvenime susidurs su danties ar dantų praradimu. Laimei odontologija pažengė į priekį. Dantų implantai Straumann turi įpatingai plačias pritaikymo galimybės dantų protezavime. Kitaip tariant, dantų implantavimas atliekamas ir tiems pacientams, kurių burnoje trūksta vieno vienintelio danties, ir tiems pacientams, kurie neteko keleto dantų, o taip pat net ir tiems pacientams, kurių burnoje dantų neliko visiškai. Tiesa, procedūrų eiga šiek tiek skiriasi. Todėl šiame straipsnyje ir aptarsime, kaip atliekamas dantų implantavimas minėtoms trims pacientų grupėms. Straipsnio pabaigoje priminsime, kokie yra dantų implantų privalumai ir trūkumai.

Implantavimas, netekus vieno danties

Ar žinote, kaip gali būti atkurtas praprastas dantis? Viskas ganėtinai paprasta. Kiaurymės vietoje yra prapjaunamos dantenos ir įsodinamas implantas. Žaizda yra susiuvama ir prasideda gijimo procesas. Po kelių mėnesių, kai implantas suauga su kaulu, ant jo yra pritvirtinamas danties vainikas. Naujasis dantis yra estetiškas (jo išvaizda priderinama prie kitų dantų) ir funkcionalus (juo lengva atkąsti ar kramtyti maistą).

Dantų implantavimas, netekus kelių gretimų dantų

Jei netekote kelių dantų, jie taip pat gali būti lengvai atkuriami implantacijos metu. Jei trūkstami dantys yra skirtingose žandikaulio vietose, kiaurymėse į kaulą įsodinama tiek implantų, kiek trūksta dantų. Bet jei praradote kelis gretimus dantis, yra įsodinamas vienas ar du dantų implantai ir ant jų tvirtinamas dantų tiltas. Protezas yra fiksuotas burnoje (jo nereikia išimti, norint išvalyti), jis stabiliai ir tvirtai laikosi, gražiai atrodo ir ilgai tarnauja.

Dantų implantavimas, netekus visų dantų                  

Jei jūsų situacija sudėtingesnė, t.y. skundžiatės ne vieno ar kelių dantų trūkumu, bet beveik ar visiškai bedančiu žandikauliu, dantų implantacija taip pat gali būti išeitis, norint susigrąžinti prarastą šypseną. Į vieną žandikaulį gali būti įsodinta nuo 2 iki 6 implantų (priklausomai nuo jūsų poreikių ir pasirinkimo). Ant implantų yra tvirtinamas fiksuotas protezas (jis estetiškiausias ir patogiausias) arba išimami protezai ar plokštelė. Net ir išimami protezai yra kur kas pranašesni už paprastus protezus, kadangi jie „užmaunami“ ant implantų, todėl neslankioja ir nejuda burnoje.

Dantų implantų privalumai

Kaip jau minėjome, dantų implantai Straumann yra estetiški, tvirti, padedantys atkurti kramtymo funkciją. Be to, jie ilgaamžiai: tinkamai prižiūrimi tarnauja iki keliasdešimt metų. Jie daro teigiamą įtaką ir žandikauliui: kadangi sustabdomi prarasto danties vietoje prasidėję kaulo atrofijos procesai. Galima paminėti ir tai, kad dantų implantacija pagerina ir psichologinę žmogaus būklę, kadangi su visais dantimis jis labiau savimi pasitiki, jaučiasi visaverčiu žmogumi, nebesidrovi bendrauti su aplinkiniais.

Dantų implantų trūkumai

Dantų implantai kainuoja pakankamai brangiai: kuo jų daugiau prireikia, tuo ir išlaidos didesnės. Žinoma, nereikia pamiršti, kad tai ilgalaikė investicija, kuri ženkliai pagerina gyvenimo kokybę, tad ir sumokėti pinigai „atsiperka“. Daugiau dantų implantai didelių trūkumų neturi. Nebent dar būtų galima paminėti ilgą gydymo trukmę, t.y. reikia laukti keletą mėnesių, kol implantas sugyja su kaulu; jei atliekamos kaulo priauginimo operacijos, gydymas gali užtrukti ir iki 9-12 mėnesių. Bet minėtu laikotarpiu dažniausiai yra uždedamos laikinos karūnėlės, todėl pacientai diskomforto nejaučia.