Estetinis plombavimas, tai individualūs odontologo sprendimai kiekvienu atveju

EstetinisŠiais laikais sąvoka „gražus žmogus“ neatskiriama ir nuo sąvokos „graži šypsena“. Ne veltui sakoma, kad gražiems žmonėms visi keliai atviri ir jie dažniau pasiekia karjeros aukštumų. Pripažinkime, žmogus su pageltusiais, kreivais, sugedusiais dantimis ir blogu iš burnos sklindančiu kvapu ne visuomet kelia pasitikėjimą bei norą su juo megzti pažintį tiek darbinėje, tiek asmeninio gyvenimo srityse. Tvarkinga šypsena daug ką pasako apie žmogų, jo tikslus, rūpinimąsi savo išvaizda ir taip toliau. Šį kartą pakalbėsime apie tai, kuo tokia svarbi ir reikšminga yra estetinė odontologija.

Apie estetinę odontologiją – iš specialistų lūpų

Kuo ypatingas estetinis plombavimas Kaune ir apskritai kuo naudinga ši dar palyginus neseniai imta puoselėti odontologijos sritis, mielai nuomone dalinasi ne vienas specialistas. Ši odontologijos kryptis darniai į vieną visumą sujungia medicinos pažangą, mokslą ir estetiką, grožį. Gydytojai odontologai, savo žinias taikantys estetinės odontologijos srityje, turi galimybių sukurti arti tobulumo esančią šypseną. Metalinius, dirbtinius nenatūraliai atrodančiu dantis šiandien jau įprasta pakeisti moderniomis dantų restauracijos procedūromis, kurios padeda tausoti dantų audinius ir džiaugtis tobula dantų išvaizda.

Medžiagos, artimos natūralių dantų audiniams

Dažniausiai odontologai naudoja bemetalę keramiką – porcelianą. Ši medžiaga leidžia sukurti natūraliai atridančius dantis, be to, nesukelia alergijų ar neigiamų organizmo reakcijų, kai tam tikros medžiagos yra atmetamos. Tačiau labai svarbu, kad kiekvienas pacientas gautų individualiai jam geriausiai tinkantį gydymą, nuodugniai ištyrus paciento dantų formą ir būklę, kaulinio audinio struktūrą ir kita.

Estetinis plombavimas

Estetinį plombavimą pacientams atlikti rekomenduojama tada, kai burnoje yra seniai, nekokybiškai užplombuotų priekinių dantų, kai dantys yra nutrupėję arba gausiai pažeisti karieso. Estetinis plombavimas padeda užmaskuoti ir per didelius tarpelius, gelbsti koreguojant dantų spalvą, padėtį ir kita. Taigi jei dantys yra nenatūralios išvaizdos ir trukdo gyventi normalų gyvenimą, šypsotis, reikėtų apsilankyti pas estetinio plombavimo specialistus, kurie tikrai ras išeitį ir padės pasiekti taip trokštamų rezultatų.

Kai dantys plombuojami šiuo būdu, kaip jau minėta, ne tik tausojami gyvieji dantų audiniai. Panaudojamos ir labai kokybiškos, patvarios, ilgaamžės medžiagos, kurios yra analogiškai kietos ir beveik analogiškai atitinka natūralių dantų audinių struktūrą. Verta paminėti, kad šios medžiagos taip pat reaguoja valgant šaltą ar kietą maistą kaip ir natūralūs audiniai, analogiškai atspindi šviesą. Kad plombuojamas dantukas atrodytų kuo natūraliau ir estetiškiau, dedami keli plombuojamosios medžiagos sluoksniai. Toks kruopštus darbas padeda optimaliai atkurti artimiausią natūraliam danties reljefą ir išvaizdą.

Kreivi dantys: ar gali padėti estetinės ondontologinės procedūros?

Dažniausiai į estetinio plombavimo specialistus pacientai kreipiasi būtent dėl kreivų dantų. Gydytojai sulaukia klausimų, ar galima kažką padaryti, kad vienas ar keli dantys taptų tiesesni. Tačiau į šį klausimą vienareikšmis atsakymas suteikiamas tik įvertinus daugelį kriterijų: kiek dantys yra nukrypę nuo taisyklingo sąkandžio, kokia yra dabartinė žandikaulio padėtis, struktūra ir kt.

Jei dantys kreivi nedaug, estetinis plombavimas atliekamas pasitelkiant specialius kompozitus, stiklo kaiščius. Kai dantys yra labai netaisyklingai išaugę, pasitelkiamas jau nebe vien estetinis plombavimas, bet ir gydytojo ortodonto paslaugos. Jos suteikiamos pirmiausia, o vėliau, pritaikant gydymą prie sveikųjų audinių, tobulinama ir dantų forma tol, kol pasiekiami lauktieji rezultatai.

Dažnai pacientai teiraujasi, kiek ilgalaikės yra estetinės dantų procedūros. Atsakymas yra vienintelis: viskas priklauso nuo burnos higienos ir individualių įpročių. Rūkantiems, daug kavos geriantiems žmonėms gali būti taikomi ir kiti estetinio plombavimo sprendimai.

Daugiau informacijos apie estetinį plombavimą rasite čia:
https://www.dantu-implantai.lt/estetinis-plombavimas