Katės priežiūra po sterilizacijos operacijos

Katės sterilizacija yra visiškai įprasta procedūra veterinarijos gydytojams. Jie dažnai per dieną tokias atlieka bent jau kelias, tad praktika suteikia galimybę žinoti kaip reaguoti esant ne visai tokiai situacijai, kaip turėtų būti. Dėl to svarbu yra ieškoti gerų specialistų, kurie turi užtektinai praktikos. Vieni tokių yra Kaune dirbantys Siaurio Šnauceris veterinarijos gydytojai, kurie ne tik operuoja, tačiau taip pat ir paaiškina – kaip reikia tinkamai prižiūrėti katytę po visko, kad ji kuo greičiau atsigautų. Ir nors katės sterilizacija nėra sudėtinga operacija, visgi, kaip ir po bet kokios intervencijos – reikia gyvūnui skirti daugiau dėmesio.

Tinkamas erdvės paruošimas

Katės sterilizacijaDažniausiai katytė po sterilizacijos dar tą pačią dieną keliauja namo, tad reikia iš anksto jai paruošti erdvę, kurioje galės ilsėtis. Svarbu, kad ateinančias dvi savaites katė kuo mažiau šokinėtų, tad reikia, kad ta miegojimo erdvė būtų kur nors žemiau nei būna dažniausiai. Taip pat suraskite tokie poilsio erdve, kurioje būtų kuo tyliau, ramiau. Geriausia, kad nebūtų per daug apšvietimo. Taigi, nedėkite guolio greta TV arba kitų zonų, kuriose jūsų gyvūnas neturės galimybės ilsėtis. Taip pat pasirūpinkite, kad greta nebūtų žaislų, kurie skatintų aktyvumą, kurio šiuo metu tikrai nereikia, taip pat padėkite šalia vandens. Po operacijos katė gali būti šiek tiek apdujusi, tad svarbu, kad aplinka būtų maksimaliai saugi.

Maistas ir vanduo

Dažniausiai po operacijos gyvūnas nenorės valgyti ir gerti, tačiau reikia jam suteikti sąlygas, kad jis galėtų pasiimti maisto, kai noras ateis. Svarbiausia, kad greta būtų vanduo. Dažniausiai veterinarai paskiria pirmą maisto davinį duoti praėjus apie 12 valandų po operacijos. Taip pat apie 12 valandų iki operacijos siūloma gyvūno nešerti. Visgi, apie pasiruošimą jūs būsite informuojamas iš anksto, tad galite būti tikras – žinosite kas ir kaip.

Po operacijos svarbu, kad gyvūnas nepradėtų valgyti labai daug. Dažniausiai taip ir nebūna, tačiau visgi, siūlome maistą pačioje pradžioje normuoti. Geriausia dėti po pusę porcijos ir neskubėti labai papildyti, kad maistelis bus suvalgytas. Nereikia per daug apkrauti virškinimo sistemos. Gyvūnas turi ramiai atsigauti.

Įprastai po paros katė jau turėtų normaliai ėsti ir neblogai jaustis. Jeigu taip nėra – būtina kuo skubiau susisiekti su veterinaru.

Žaizdos priežiūra

Labai svarbu, kad žaizda būtų tinkamai prižiūrima. Apskritai svarbiausia, kad katė pati jos neprižiūrėtų, kadangi jos dažniausiai linkusios ne tik laižyti, tačiau taip pat ir draskyti žaizdą. Kad taip nenutiktų – galima uždėti gaubtą ant kaklo. Tai ribos katės judesius. Svarbiausia yra užtikrinti, kad porą savaičių po operacijos gyvūno žaizdos vieta būtų švari ir sausa. Veterinaras dažniausiai skiria tik geriamus vaistus, kurie iškart po operacijos turi sumažinti skausmą. Visgi, kai kurie gali duoti ir tepaliuką, kuris pagreitina žaizdos gijimą.

Žaidimai po sterilizacijos operacijos

Natūralu, kad gerai pasijautusi katė vėl nori dūkti. Visgi, ateinančias porą savaičių labai svarbu, kad būtų išlaikomas kuo mažesnis fizinis aktyvumas, kadangi tai gali pažeisti žaizdą. Ribokite erdvę, kur Jūsų karė gali šokinėti arba bėgioti. Žiūrėkite, kad ji nežaistų agresyviai. Ateinančias porą savaičių katei vis dar gali būti įdomūs kitos lyties katinai. Dažniausiai per porą savaičių hormonai nusistovi ir katytė tampa nebevaisinga.

Ėjimas į lauką

Tos katės, kurios yra leidžiamos į lauką, dažniausiai labai nekantrauja, kol vėl galės aktyviai laiką leisti kieme. Deja, ateinančias porą savaičių po operacijos siūlom riboti jos ėjimo į lauką dažnumą. Apskritai neleisti, kadangi yra didelė tikimybė, kad gyvūnas pasijaus infekciją. Žaizda turi būti laikoma švari, sausa, o lauka yra ne ta vieta, kur Jūsų katytei pavyks to išvengti.

Rekomenduojame kreiptis:
+370 655 55818
info@snaucerisvet.lt
Pramonės pr. 36A, Kaunas
Technikos g. 39, Kaunas
I-V 9:00 – 20:00
14:00 – 15:00 gydytojų konsiliumas
VI-VII 9:00 – 17:00