Krūtų implantų rūšys ir krūtų didinimo alternatyvos

Populiari operacija pasaulyje, populiarėjanti – Lietuvoje

Krūtų didinimas – populiariausia plastinė operacija pasaulyje. Vienoms moterims krūtų implantai – tai galimybė tapti moteriškesnei ir įgauti pasitikėjimo savimi, kitoms – atgauti moteriškumą ir pasitikėjimą po mastektomijos. Kaune ir šalies sostinėje įsikūrusios grožio chirurgijos klinikos siūlo net keletą būdų krūtų didinimo operacijai atlikti.

Mergina su padidinta krutineSkiriasi medžiagos, iš kurios implantas pagamintas

Krūtų implantai gali būti skirstomi į fiziologinius, silikoninius ir riebalinius. Fiziologiniai krūtų implantai – tai natrio chlorido tirpalo užpildai, kitaip sakant – implantai, užpildyti vandeniu ir druska. Didžiausias jų trūkumas – „subėgimas“ į šonus moteriai atsigulus. Antra vertus, tokie implantai yra mažiausiai pavojingi implanto plyšimo atveju: užpildas yra natūralus ir nekenkia organizmui.

Silikoniniai krūtų implantai atrodo šiek tiek natūraliau nei fiziologiniai. Jie yra minkštesni, natūraliau čiuopiasi. Tačiau jie turi ir didelį trūkumą: jiems plyšus, reikalinga greitesnė reakcija nei subliuškus fiziologiniu tirpalu užpildytam implantui.

Riebaliniai krūtų implantai – tai pačios pacientės riebalais užpildytos dirbtinės krūtys. Toks krūtų didinimas turi dvejopą naudą: ne tik padidinama moters krūtinė, bet ir atsikratoma nereikalingų riebalų liemens srityje, tad pagražėja visas kūno kontūras. Žinoma, į pacientės krūtinės sritį suleidžiami ne „gryni“ riebalai, o centrifuguotos jų ląstelės. Riebaliniai krūtų implantai yra rizikingas sprendimas tuo, kad riebalai gali neprigyti, ir operaciją gali tekti kartoti.

Gali būti skirtingų formų

Krūtų implantai gali skirtis ir pagal savo formą. Dirbtiniais užpildais pripildyti implantai gali būti apvalūs (paprastai tokius „dedasi“ meksikietiškų serialų aktorės) ir anatominiai arba, kitais žodžiais tariant, lašo formos. Tokie implantai atrodo natūraliau už apvalius, savo forma labiau primena tikrą moters krūtį.

Implantai taip pat gali skirtis savo paviršiumi: būti lygūs arba tam tikros tekstūros. Pats krūtų implantas gali būti arba apvalus, arba ovalus.

Operaciniai pjūviai – skirtingose vietose

Krūtų didinimo operacija gali skirtis pagal tai, kur pacientei yra daromas pjūvis. Alternatyvos yra trys: po krūties speneliu, pažastyje arba po krūtimi. Didesnės krūtinės savininkėms mažiausiai matomas pjūvis – po krūtimi, nes didelė krūtis tokį pjūvį paslepia. Vis dėlto kiekvienas atvejis – kiekvienos moters kūnas – yra individualus, todėl operacinio rando vietą geriausiai gali parinkti patyręs chirurgas.

Įvairūs krūtų implantų dydžiai

Jeigu implanto dydį matuotume jo užpildo kiekiu, vieną implantą gali sudaryti nuo 100 iki 800-900 mililitrų skysčio. Žinoma, pacientėms nerekomenduojami dideli implantai, atrodysiantys nenatūraliai. Labiausiai patartina rinktis vienu ar dviem dydžiais natūralią krūtinę padidinsiančius implantus, kurie sudaro nuo 300 iki 400 mililitrų.