Geriausia dovana senelei – dantų implantacija

Kaip ir daugelis garbaus amžiaus žmonių, taip ir mano senelė savo tikrųjų dantų neteko natūraliai. Ji buvo nusprendusi nešioti išimamus dantų protezus, tačiau aš nutariau jai padaryti staigmeną ir padovanojau paslaugą – dantų implantacija. Reikėjo matyti, kaip ji džiaugėsi!

Kuo dantų implantacija yra pranašesnis už paprastą dantų protezavimą, sužinojau iš pažįstamos odontologės. Ji papasakojo, kad žmonės, nešiojantys išimamus dantų protezus, dažnai skundžiasi, kad šie jiems spaudžia, juda kramtant kietesnį maistą, o protezų klijų skonis yra itin nemalonus. O implantuoti dantys tokių problemų nekelia ir dar atrodo daug natūraliau. Pamaniau, kad mano senelė nusipelnė daugiau nei nakčiai šalia lovos į stiklinę pamerkiami  dirbtiniai dantys.

implantacija

Dantų implantacija yra nepigus malonumus, tai tiesa, tačiau manau, kad ši paslauga tiek kainuoja ne be reikalo. Implantuoti dantis gali tik patyrę odontologai, nes tai – itin sudėtingas procesas. Visų pirma, į senelės žandikaulį odontologijos klinikoje Vilniuje buvo įsukti metaliniai dantų implantai. Jie pakeitė metų bėgyje prarastus tikruosius dantis, tiksliau sakant, jų šaknis. Ant šių implantų (žinoma, po to, kai jie prigijo senelės žandikaulyje), gydytojai užmovė gražias naujas dantų karūnėles. Sužinojau, kad šios karūnėlės, skirtingai nei paprasti protezai, atrodo itin natūraliai, nes jų būna įvairių formų, spalvų ir tekstūros.

Geriausia implantacijos paslauga Vilniuje

Kiek žinau, Vilniuje dantų implantacija atliekama kone visose odontologijos klinikose. Aš išsirinkau tokią, kurioje buvo taikoma akcija: nemokama dantų implantavimo konsultacija ir mažesnė vieno implanto kaina perkant keletą jų. Senelei reikėjo vos keturių, kad pakeistų visus viršutinio žandikaulio dantis naujais, ir tiek pat apatiniam žandikauliui. Ši paslauga, kai visi vieno žandikaulio dantų protezai tvirtinami vos ant keturių implantų, vadinama „All on 4“.

Man labai patinka tai, kaip pasikeitė senelės veidas po dantų implantavimo. Ji daugiau šypsosi, jos veido bruožai tapo švelnesni nei tada, kai ji neturėjo dantų. Iš tikrųjų, mano senelė atjaunėjo bent dešimtmečiu! Ji nesigėdydama juokiasi ir valgo ką nori. Tiesą sakant, kartais galvoju, kad jos šypsena yra netgi gražesnė už mano (nors mano dantys sveiki ir balti).

Žinoma, jei svarstote savo seneliui ar senelei padovanoti dantų implantavimo paslaugą, pirmiausia nusiveskite jį ar ją į odontologijos kliniką Vilniuje ar kitame mieste ir pasikonsultuokite su specialistais. Kiek girdėjau, kai kuriems žmonėms dantų implantavimo atlikti negalima. Pavyzdžiui, kai pacientas turi per mažai kaulo žandikaulyje, ir nėra į ką sukti implantus.

Be to, ne visiems būtina atlikti dantų implantavimą. Yra ir kitų neišimamų dantų protezų rūšių, pavyzdžiui, dantų tiltelis. Žinoma, tokie protezai neatrodys taip natūraliai, kaip dantų implantai, tačiau jų kaina bus mažesnė. Tačiau aš manau, kad dantų implantavimas mano senelei buvo geriausia dovana.