Apžvalga apie sieninius šviestuvus Jūsų namams

Kai minima „sieninė šviesa“, daugeliui galvoje iškyla pirmoji idėja – dekoratyvinė žvakidė, suteikianti mažai naudingo apšvietimo apart akcento šviesos.

Nors šis dekoras yra tikrai svarbus kaip dekoratyvinė funkcija, sieniniai žibintai taip pat atlieka begales skaitymo, tinkamo užduočių apšvietimo ir bendro saugumo funkcijų.

Sieniniai šviestuvai yra svarbūs tinkamai atspalvius kuriančio apšvietimo komponentai, o tai suteikia grožio ir naudingumo bendroms dizaino schemoms.

Sieniniai šviestuvai vonios kambaryje

Sieninius žibintus galima naudoti bet kurioje vietoje, tiek patalpoje, tiek lauke. Komponuojant kartu su lubų žibintais, ant sienos pritvirtintas šviestuvas suteikia papildomą apšvietimą, o naudojant sieninius žibintus vietoje lubų apšvietimo sukuriamas atmosferos efektas ir galima sušvelninti šviesos sklidimo kampą, bei akinimą.

Vonios kambariuose šviestuvai kabinami ant sienos yra pagrindinė šviesos dekoro sudedamoji dalis: veidrodis su sieniniais šviestuvais pašalina jūsų veido šešėlius, kuriuos linkę mesti viršutiniai žibintai.

Sieniniai šviestuvai darbo vietoje

Biuro kambaryje prie sienos pritvirtintos svyruojančios lemputės yra praktiška alternatyva tradicinei stalo lempai, atlaisvinant horizontalius paviršius jūsų užduotims atlikti.

Meno kūriniai gali būti geriau rodomi šviesos pagalba, o nišoms, skulptūroms ir kitoms architektūrinėms detalėms naudingos sienų dėmės.

Sieniniai šviestuvai lauko erdvėje prie namų

Saugumui verandoje ir išilgai išorinių sienų dažniausiai naudojami lauko sieniniai žibintai, nors daugelis dizainų suteikia dekoratyvinį prisilietimą ir saugos funkcijas.

Sieniniai šviestuvai namuose

Kambariuose, kuriuose viršutinis apšvietimas ir grindų / stalo lempos atlieka didelę apšvietimo dalį, sieniniai šviestuvai vis dar yra vertingas priedas, suteikiantis daugiau geros atmosferos ir paryškinant kampus, kurie po saulėlydžio gali tapti šešėliniai.

Pabandykite pritvirtinti didelius langus su sieninėmis žvakidėmis, kad imituotumėte įeinančios dienos šviesos efektą, pridėdami sienos šviesą šalia ypač tamsaus kampo arba šalia durų, kad apšviestumėte kelią į kambarį.

Visų žibintų jungiklius naudodami atskirai, galėsite geriau valdyti savo šviesų kraštovaizdį: sieniniai žibintai ypač tinka reguliatoriams, leidžiantiems nustatyti kambario nuotaiką.

Sieninių žibintų vieta

Norint kuo geriau išnaudoti sieninius žibintus, svarbiausia yra vieta. Gera pradinė gairė yra pakabinti juos maždaug akių lygyje (nuo 1,5 iki 1,8 metro), nors jūsų lubų aukštis ir šviestuvo dydis bus svarbūs.

Svarbu nepamiršti, kad nepaisant to, kokio aukščio pakabinsite savo sienos šviestuvą, neturėtų būti galimybės žiūrėti į lemputę atvira akimi (žinoma, išskyrus stilizuotus šviestuvus, kuriuose specialiai yra dekoratyvinių plikų lempučių).

Sieniniai žibintai dažniausiai naudojami koridoriuose, tačiau ilgas tamsus koridorius gali greitai priminti kilimo ir tūpimo taką, jei įrengta per daug žibintų.

Atstumas tarp lempučių turėtų būti kas 2-2,5 metro, nors jums gali prireikti šiek tiek daugiau ar mažiau vietos, atsižvelgiant į lemputės galią ir kambario bei šviestuvų dydį.

Žibintų maišymas taip, kad jie nesirikiuotų koridoriuje, yra natūralesnė konfigūracija. Žinoma, dekoratyviniai aplinkai galima surengti mažiau ar daugiau šviestuvų.

ADA reikalavimai

Taip pat apsvarstykite, kiek jūsų šviestuvas išsikiša nuo sienos: siauresnėms salėms, laiptinėms ir patalpoms, kuriose yra didelis eismas šalia sienų, geriausiai tinka įrenginiai, kurie išlaiko žemą profilį.

ADA reikalavimus atitinkantys šviestuvai yra puiki galimybė, nes jie yra ne daugiau kaip 4 colių gylio, o šviesos diodų dėka dažnai yra žymiai plonesni, užtikrinantys maksimalų atstumą.

Pagrindiniai sieninių žibintų tipai

Pasirinkti tinkamą sienos šviestuvą darbui nėra sudėtinga, nes yra tik keletas pagrindinių tipų, kuriuos reikia žinoti:

  • Stoglangiai suteikia galimybę apšviesti sieną, tinkančią akcentui ir atmosferai.
  • Žemieji žibintai taip pat gali paryškinti sienas, tačiau praktiškai jie apšviečia žemiau esančią žemę.
  • Skaitymo ir supynės žibintai turi reguliuojamus komponentus, kurie gali suteikti jums šviesos.
  • Vonios ir tualetinės lempos yra skirtos tolygiam apšvietimui be akinimo.
  • Paveikslėlių lemputės ir dėmės naudojamos atkreipti dėmesį į paveikslus ir meno kūrinius.

Apibendrinant

Norint susikurti jaukią aplinką nereikia prašmatnių baldų ar brangių dizainerio paslaugų, tiesiog susitvarkykite su apšvietimu.

Norint sužinoti daugiau apsilankykite bijunai-prienamo.lt