Veterinarijos gydytojo patarimai apie šuns sveikatos priežiūrą

Daugeliui žmonių šuo yra pats geriausias draugas, kuriam ne tik kasdien norisi skirti kuo daugiau dėmesio su juo žaidžiant, tačiau taip pat ir reaguoti, kai jis turi sveikatos problemų. Tai yra labai svarbu, kadangi gyvūno priežiūra būtent ir prasideda nuo fizinės jo gerovės užtikrinimo.

Ką turi daryti veterinaras?

Veterinarijos gydytomasJeigu Jums reikalingas geras specialistas, kuris ne tik atliktų reguliarius tyrimus bei padėtų išspręsti sveikatos problemas, tačiau taip pat ir patartų atsakytų į klausimus ir panašiai – tokiu atveju labiausiai rekomenduojama klinika „Siaurio Šnauceris“, kurios darbas yra pasirūpinti Jūsų šuns gerove. Geras veterinarijos gydytojas yra būtinas, kadangi jis gali išgelbėti Jūsų gyvūno gyvybę. Apie tai kalbamės su veterinaru Vytautu Siauriu.

Tikrinti reikia reguliariai

Jeigu norite būti ramus, kad Jūsų šuo visada bus sveikas ir žvalus – tokiu atveju reikia kuo daugiau dėmesio skirti jo sveikatai ir tai daryti ne tada, kai matyti, kad yra sveikatos problemų, tačiau dar tada, kol šuo jaučiasi gerai.

Šiuo metu daugelis veterinarijos klinikų teikia įvairias apžiūros paslaugas, kurios dažnai apima ir kraujo tyrimus. Jie gali padėti nustatyti ligas, kol jos dar labai mažos ir užkirsti kelią rimtoms problemoms. „Į mus dažnai kreipiasi atsakingi šeimininkai, kuriems yra svarbu, jog jų augintinis būtų sveikas ir laimingas. Štai dėl to atliekama labai daug tyrimų, kurie dažniausiai daromi konkrečiu grafiku. Visa tai veda link sveiko bei laimingo šuns, kuriuo džiaugiasi šeimininkai“,- atvirauja veterinarijos gydytojas Vytautas Siaurys.

Tik svarbiausia sudaryti patikrų grafiką, kuris padeda kur kas paprasčiau žinoti – kada laikas vesti šunį apžiūrai.

Reaguokite į šuns elgesio pokyčius

Labai svarbu, kad pamačius, jog šuo elgiasi ne taip, kaip visada ir vizualiai atrodo, kad jis gali jausti diskomfortą – kuo greičiau reaguoti. Kuo ilgiau lauksite – tuo bet kokia sveikatos problema gali tapti didesnė. Ir tai susiję ne tik su lėtinėmis ligomis, tačiau taip pat ir ūminėmis problemomis.

Štai babeziozė, kurią perneša erkės, yra gana dažna šunų sveikatos problema vasaros metu. Blogiausia, kai šeimininko mato, kad šuo blogai jaučiasi, tačiau nieko nedaro. Tokiu atveju liga gali ne tik palikti labai daug problemų šuns sveikatoje, tačiau taip pat ir pražudyti jį. Tai viena tų ligų, kuri reikalauja labai greitos reakcijos ir nesuragavus, deja, šuo miršta“,- pasakoja Vytautas Siaurys.

Greita reakcija ne tik gelbėja gyvybes šuniui, tačiau padeda ir šeimininkams, kurie gali užsikrėsti nuo šuns įvairiomis ligomis, kai jos nėra gydomos.

Negydykite patys

Labai blogai, kai norėdami šuniui padėti, kai kurie imasi vaistinėje esančių vaistų. Tai, kas tinka žmogui – nebūtinai tinka ir šuniui. Galiausiai, koks gali būti gydymas tiksliai nežinant – kokios problemos gyvūną kankina?

Liūdna, tačiau mums kartais tenka ne tik gydyti gyvūno sveikatos sutrikimą, tačiau papildomai ir plauti jam skrandį, kadangi šeimininkai norėdami padėti – apnuodija jį. Jokiu būdu neduokite vaistų gyvūnui, kurie jam nėra skirti. Tai yra blogai, jie gali net jį pražudyti“,- teigia Tomas, kuris jau daugelį metų dirba veterinarijos sferoje.

Ne veltui vaistai yra klasifikuojami net ir pagal gyvūno rūšį. Reikia laikytis pateiktų rekomendacijų.

Kiekvienas renkasi pats – kiek dėmesio bei laiko skirti savo gyvūnui. Tačiau faktas tai, kad per daug dėmesio šunims paprasčiausiai nebūna. Tokiu atveju jie bus laimingi ir atsidėkos savo šeimininkui meile, kuri yra nepamatuojama.

Mus rasite:

Veterinarijos klinika „Siaurio Šnauceris”
Adresas: Pramonės pr. 36A, LT-50348, Kaunas
Telefonas: +37065555818
El. paštas: info@snaucerisvet.lt
Darbo laikas: I-V 9:00 – 20:00