Profesionali burnos higiena odontologijos klinikoje – kodėl verta?

Burnos higiena klinikojeProfilaktiškai apsilankius pas dantų gydytoją, ne vienas jų rekomenduos apsilankyti odontologijos klinikoje du kartus per metus ir atlikti joje profesionalią dantų higieną. Tai procesas, kurio metu nuo dantų pašalinamos susikaupusios minkštosios ir kietosios apnašos, dantų akmenys, kokybiškai išvalomi tarpdančiai ir kitos dantų šepetėliu sunkiai pasiekiamos vietos.

Nors skirtingiems žmonėms, priklausomai nuo jų įpročių ir gyvenimo būdo (alkoholio, kavos, arbatos ar gazuotų gėrimų vartojimo, rūkymo) profesionalią dantų higieną reikėtų atlikti skirtingu periodiškumu, iš esmės tinkamai pasirūpinti dantų apnašų pašalinimu odontologijos klinikoje reiktų kiekvienam.

Visų pirma, vien tik dantų šepetėlis, pasta ir dantų siūlas negali pašalinti visų apnašų. Minkštosios, po kiekvieno valgio ar gėrimo atsirandančios apnašos, yra nesunkiai įveikiamos namų sąlygomis, tačiau kietosios apnašos, susiformuojančios per ilgą laiką, taip lengvai nepasiduoda įprastiniams dantų valymui.

Antra, odontologijos klinikoje atliekama burnos higienos procedūra yra puiki profilaktinė priemonė nuo gerokai rimtesnių dantų ir dantenų ligų: periodontito ar karieso. Dėka šios procedūros, geriau įsisavinamos mineralinės medžiagos, dėl kurių trūkumo dantis pradeda „graužti“ ėduonis. Burnos higiena taip pat užtikrina, kad iš burnos ertmės būtų pašalinti joje linkę kauptis mikroorganizmai, kurie sukelia dantenų uždegimą.

Burnos higienos procedūrą sudaro keletas žingsnių. Visų pirma, nuo dantų nuvalomos minkštosios apnašos. Jų šalinimui naudojama speciali dantų pasta (kurios vaistinėje nerasite) ir guminės galvutės. Vėliau imamasi kietųjų dantų apnašų. Su jomis kovojama ultragarsiniu aparatu ir oro, vandens bei sodos srove. Tada jau galima imtis dantų poliravimo, dėl kurio dantys pagražėja akimirksniu, netgi tampa šiek tiek baltesni. Visa ši procedūra trunka maždaug valandą, esant rimtesnėms dantų problemoms – valandą su puse.

Kai kuriems pacientams, ypač turintiems jautrius dantis, burnos higienos procedūra gali būti šiek tiek nemaloni. Visgi jau po pirmosios apnašų valymo procedūros dantų jautrumas gerokai sumažėja.

Burnos higienisto kabinetą reiktų aplankyti kartą per metus, jei dantų būklė yra labai gera, du kartus per metus, jei apnašos ant dantų kaupiasi ypač greitai, tris ar keturis kartus per metus, jei žmogus rūko, dažnai vartoja kofeino turinčius gėrimus. Kaip dažnai reiktų profesionaliu būdu šalinti dantų apnašas, geriausiai gali pasakyti dantų gydytojas ar pats burnos higienos specialistas. Prieš nusprendžiant, ar jums reikalingas profesionalus dantų apnašų nuvalymas, galima užsiregistruoti burnos higienisto konsultacijai.

Odontologijos klinikoje atliekama burnos higiena gali tapti puikia išeitimi kenčiantiems nuo blogo burnos kvapo, dantenų kraujavimo. Ši procedūra ypač reikalinga turintiems žalingų įpročių, silpno imuniteto žmonėms ir nėščiosioms moterims, nes negydomos dantų ligos, kurias sukelia jų netinkamas ar nepakankamas valymas, gali turėti rimtų pasekmių ne tik pačiai nėščiajai, bet ir jos vaisiui.