DUK apie dantų implantus

Dantų implantacijos procedūraImplantai yra gana neseniai atsiradęs dantų protezavimo būdas, todėl dar nėra labai gerai suprantamas. Dėl šios priežasties pateikiame apibendrintą svarbiausių klausimų, kuriuos užduoda išgirdę apie dantų implantus pacientai, sąrašą, o taip pat ir atsakymus į šiuos klausimus.

Ar dantų implantai kelia skausmą ar nepatogumų?

Po dantų implantavimo pirmąsias pora dienų jausite greičiau diskomfortą nei skausmą, iš tiesų tai tėra laikinas pojūtis, kuris laikui bėgant išnyksta. Pilnai įstatytas ir sugijęs danties implantas nesukels jokių pojūčių jūsų burnoje, o juo labiau skausmo. Tinkamai įsriegtas danties implantas bus tarsi natūralus sveikas jūsų dantis, todėl jūsų kūnui sukels tik malonius jausmus.

Ar man reikės vykti į ligoninę?

Didžioji dauguma dantų implantavimo procedūrų atliekamos implantologijos centruose, kuriose dirba gydantieji odontologai, taigi, nėra jokio reikalo užsisakyti chirurginę orepaciją ligoninėje ar būti prikaustytam prie lovos. Hospitalizavimas reikalingas tik blogiausiu atveju, atlikus keletą chirurginių operacijų arba turintiems bendrų sveikatos problemų žmonėms.

Ar dantų implantavimas visuomet pavyksta sėkmingai?

Dantų implanytai ir jiems reikalinga medicininė technika turi ilgą puikaus medicininio panaudojimo istoriją, prasidėjusią dar 1950-aisiais. Per šį laiką dantų implantavimo procedūros buvo stipriai patobulintos, todėl bendras sėkmės koeficientas tapo 98% ir kasmet jis vis aukštėja, taip tapdamas vis saugesniu ir moderniausiu dantų protezavimo metodu.

Jei implantas iškrenta, ar galima jį pakeisti?

Labai mažai tikėtina, kad implantas bus atmestas, tačiau jei taip nutinka, dažniausiai nebūna sudėtinga jį pakeisti. Implantų gamintojai suteikia 10ties ir daugiau metų garantijas, tad nesėkmės atveju gamintojas pateikia implantą nemokamai.

Ar visi pacientai yra tinkami dantų implantavimui?

Apskritai kalbant, bet kuris visiškai suaugęs žmogus, kurio bendra sveikata yra gera, o ypač gera burnos ertmės higiena, galės įsistatyti dantų implantus. Nepaisant to, yra kelios sveikatos būklės, kurioms reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Specifinės lėtinės ligos, rūkymas ar piktnaudžiavimas alkoholiniais gėrimais yra problemos, galinčios sutrukdyti pacientui implantuotis dantis, todėl jas reikėtų aptarti su savo odontologu. Svarbiausia, kad potencialių vyresnio amžiaus pacientų amžius nėra svarbus veiksnys.

Ar kasnors pastebės, kad turiu dantų implantus?

Kalbant atvirai, vienintelis būdas, kuriuo žmonės galėtų sužinoti apie tai, kad jūs įsistatėte dantų implantus, yra tik jei patys jiems apie tai pasakysite. Dantų implantai yra kokybiški įtaisai, gaminami taip kruopščiai ir meistriškai, kad atitiktų natūralius jūsų dantis. Jie atrodo, jaučiami ir funkcionuoja visai kaip jūsų tikri dantys.

Kiek laiko užtrunka dantų implantavimas?

Faktinis laikotarpis skiriasi priklausomai nuo jūsų pasirinkto protezuojamų dantų skaičiaus, bet paprastai visas procesas užtrunka nuo trijų iki šešių mėnesių. Jei jūsų odontologas mano, kad jums būtina kaulo persodinimo procedūra, tuomet gijimo procesui gali prireikti net daugiau laiko. Kaip ir kitais atvejais, jūsų odontologas galės su jumis aptarti jūsų reikalavimus ir laiką, per kurį jie bus įvykdyti.

Dantų implantus geriausia įsistatyti prieš nešiojant kabes, ar po to? Ar galiu implantuoti dantis, jei nešioju kabes?

Jei planuojate įsistatyti dantų implantus, o šiuo metu nešiojate ortodontinę plokštelę (breketus) ar ją įsigysite ateityje, geriausia būtų palaukti, kol bus baigtas ortodontinis dantų gydymas ir tik tuomet juo įsistatyti. Kadangi dantų implantai suauga su juos supančiu kaulu, jie negali judėti kaip natūralūs dantys. Būtent dėl šios priežasties labai svarbu, kad prieš atliekant dantų implantavimą visas jūsų dantų rinkinys būtų tinkamoje pozicijoje. Jei įstačius danties implantą nusprendžiama, kad jo pozicija nėra taisyklinga, implantą reikia pašalinti ir įstatyti į reikiamą vietą.

Kiek kainuoja gydymas dantų implantais?

Dantų implantų kaina priklauso nuo naudojamų implantų skaičiaus, o taip pat jiems reikalingos chirurginės procedūros. Paprastai pacientas, kuriam įstatomas tik vienas ar du dirbtiniai dantys, gali tikėtis sumokėti keletą tūkstančių litų. Deja, dažniausiai sveikatos draudimo kompanijos nefinansuoja gydymo dantų implantais.