|

Dantų implantavimas pagerino gyvenimo kokybę

Ne visada patys galime būti atsakingi už savo sveikatą. Kartais ją pablogina paveldėtos ligos. Taip atsitiko ir man – paveldėjau mano šeimai būdingą dantų ligą. Dėl šios ligos dantys pradeda trupėti labai anksti – būdamas vos dvidešimt vienerių, jau neturėjau maždaug trečdalio savo dantų. Laimei, kreipiausi į vieną Kauno odontologijos klinikų, kurioje man buvo atliktas dantų implantavimas.

Vyras po implantavimoLaiką, kuomet dantys pradėjo trupėti vienas po kito, atsimenu kaip juodžiausią savo gyvenimo laikotarpį. Iš pradžių netekau krūminio danties. Tai neatrodė labai blogai, kadangi tuščios ertmės nesimatė, kai šypsodavausi. Tuomet pradėjo kristi ir kiti dantys. Galiausiai ištrupėjo vienas iš priekinių dantų. Dėl to pradėjau labai krimstis: negalėdavau laisvai juoktis, šypsotis, tapo sunku kramtyti maistą.

Praradęs priekinį dantį, o vėliau ir keletą kitų matomų dantų, jaučiausi labai nepatrauklus – mačiau, kaip merginos klube, pamačiusios mano tuščias ertmes vietoj dantų, stengdavosi kuo greičiau užbaigti pokalbį su manimi. Nenuostabu – tikriausiai jos manė, kad aš – nevalyvas vaikinas, dantų netekęs dėl netinkamos jų priežiūros ar dar blogiau – praradęs juos per muštynes. Draugai taip pat prisidėdavo juokaudami, kad Kaune tai – gana dažnai pasitaikanti situacija.

Ilgą laiką atidėliojau dantų implantavimo procedūrą, nors apie ją buvau girdėjęs iš savo vyresnių giminaičių. Apie ją pasiteiravau ir savo poliklinikoje dirbančių odontologų. Iš pradžių nedrįsau dėtis implantų, nes man atrodė, kad jie bus „netikroviški“ ir atrodys dar blogiau nei tušti tarpai tarp dantų. Galiausiai ryžausi kreiptis į vieną iš dantų implantavimo klinikų Kaune.

Kaip ir daugelis mano bendraamžių, išgirdęs, kaip atliekamas dantų implantavimas truputį išsigandau. Juk tai tokia ilga procedūra. Ir dar ji pasirodė labai skausminga. Kai sužinai, kad pats dantų implantavimas – tai tik dalis danties atkūrimo procedūros, rankos nusvyra. Norisi naujus dantis turėti kuo greičiau. O juk danties implantas – tai tik viena iš danties dalių, įsukama į žandikaulį, ir atstojanti danties šaknį. Ir prieš užmaunant ant jos matomą danties dalį (karūnėlę), dar reikia išlaukti, kol tas implantas prigis!

Vis dėlto laikotarpis nuo dantų implantavimo pradžios iki pabaigos praėjo gana greitai. Ant implantų, kol jie prigijo, odontologas užmovė laikinus vainikėlius, todėl tuščių tarpų tarp dantų nebeturėjau jau po keleto mėnesių. Ir dabar galiu džiaugtis visiškai kitaip atrodančia šypsena. Atrodo, kad net mano veido forma pasikeitė, bruožai tapo švelnesni. Įgijau pasitikėjimo savimi, kuris praverčia tiek darbe, tiek bendraujant su merginomis.

Žinau, kad jeigu turėsiu vaikų, yra didelė rizika, jog ir jų dantys bus trapūs. Tačiau darysiu viską, kad jie jaustųsi kuo geriau, o sulaukę aštuoniolikos (anksčiau dantų implantuoti nepatartina, nes žandikaulis dar vystosi), galėtų pasinaudoti dantų implantavimo paslauga. Ji visiškai pakeitė mano gyvenimą.