Vakuuminis masažas – ir grožiui, ir sveikatai

Vakuuminis mazažas klinikojePrimena „taurių statymo“ procedūrą

Kai kurie iš jūsų tikrai prisimena procedūrą, atliekamą namuose, kurią vaikystėje teko išgyventi sirgusiems plaučių uždegimu – vadinamąjį „taurių statymą“. Tokios procedūros metu pakaitinti stikliniai indeliai būdavo uždedami ant nugaros, kad įtrauktų odą, taip sukeldami organizmui lengvą stresą, ir priversdami jį greičiau kovoti su uždegimu. Šis liaudies medicinos būdas šiandien galbūt ir atrodo šiek tiek keistas, tačiau didžiajai daliai jį išbandžiusių žmonių yra gana malonus. Panašiai atrodo ir vakuuminis masažas, atliekamas Kauno ir kitų Lietuvos miestų klinikose.

Masažui pasitelkiamas slėgis

Kitaip nei „statant taures“, vakuuminio masažo procedūrai  naudojamos ne įkaitintos taurės, o subatmosferinio slėgio pripildyti antgaliai. Jie, kartu su specialiais voleliais, prisisiurbia prie odos, ją įtraukia ir sudaro vakuumą, kuriuo veikiamos probleminės organizmo vietos.

Vakuuminio masažo nauda grožiui

Kuo susiję grožis ir vakuuminis masažas? Visų pirma, ši masažo rūšis leidžia sumažinti riebalų kiekį organizme, juos „sudeginti“, nes procedūros metu suaktyvinama lipolizė (riebalų skaidymo į glicerolį ir riebalų rūgštis procesas). Riebalų sankaupos yra išjudinamos, o tai padeda išlyginti odą, sumažinti celiulitą ir padailinti kūno formas, ypač sėdmenis, šlaunis, pilvą. Vis dėlto svarbu žinoti, jog vakuuminis masažas nėra svorio mažinimo procedūra ir jis nepakeičia sveikos mitybos ar sporto.

Antra, vakuuminis masažas pagerina kraujotakos ir limfinės sistemos procesus, paspartina kalogeno ir elastino ląstelių gamybą, todėl pagražėja oda, ji atjaunėja, tampa elastingesnė ir stangresnė. Be to, toks masažas pagerina medžiagų apykaitą, todėl iš organizmo greičiau pasišalina įvairūs šlakai ir nuodingosios medžiagos.

Sveikatos gerinimas pasitelkus vakuuminį masažą

Kauno ar kitų miestų sveikatos įstaigose atliekamas vakuuminis masažas yra naudingas ne tik žmogaus grožiui, bet ir jo sveikatai. Tai efektyvus būdas sumažinti skausmą sprando, kelių, blauzdų ir nugaros srityse. Masažavimas vakuumu padeda atsikratyti įvairių kūno diskomforto būsenų, tokių kaip raumenų sustingimas ar „apsunkusios“ kojos.

Kaip ir bet kuri kita masažo rūšis, vakuuminis masažas teigiamai veikia ir paciento psichinę sveikatą: ramina, atpalaiduoja, mažina stresą ir nuovargį, pagerina miegą.

Tinkamas ir rekomenduojamas ne visiems

Vakuuminio masažo gydymo kursas nėra ir negali būti vienodas visiems pacientams. Ar ši masažo rūšis tinka konkrečiam žmogui, gali įvertinti tik specialistas. Parenkant į gydymo kursą įtrauktų vakuuminių procedūrų rūšį ir skaičių, atsižvelgiama į paciento amžių, lytį, anksčiau turėtas sveikatos problemas, priežastis, dėl kurių jis kreipėsi į gydytoją. Vakuuminis masažas nerekomenduojamas sergant mėnesinėmis, laukiantis kūdikio. Jo nepatartina atlikti tiems, kurie turi didelių odos problemų, žemą kraujospūdį ir draudžiamas sergantiems venų ligomis.