Simptomas: lupasi rankų oda. Pasikonsultuokite su dermatologe

Dermatologijos paslaugas teikiantys gydytojai dažnai sulaukia klausimų apie besilupančią odą. Vieniems pacientams lupasi rankų, antriems – kojų, tretiems – galvos oda. Dėl kokių priežasčių gali pradėti luptis rankų pirštų oda? Kaip išgydyti šį odos susirgimą, ko griebtis?

Dermatologe konsultuojaJei oda lupasi šaltuoju metų laiku

Kai kuriems pacientams rankų oda (ypač tarpupirščiai) pradeda luptis atšalus orams. Taip nutinka dėl vitaminų A ir E trūkumo. Šaltuoju periodu gauname mažiau vitaminų, nes, kitaip nei vasarą, nevalgome tiek šviežių vaisių, uogų bei daržovių. Jei įtariate, kad jums gali trūkti vitaminų, kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Jis atliks kraujo tyrimus, nustatys, kokių vitaminų trūksta jūsų organizmui. Vis dėlto patikimiausia odos lupimosi priežastis galite išsiaiškinti dermatologės konsultacijų metu.

Organizmui pritrūkus vitaminų, reiktų gerti daugiau natūralių sulčių, valgyti vaisius ir daržoves. Jei gydytojas rekomenduoja, galima gerti ir sintetinius vitaminus. Rankų odą reikėtų palepinti kremu su glicerinu bei vitaminais A ir E.

Atsilupusi oda gali pranašauti apie organizmo kovą su infekcija

Kai kuriais atvejais rankų oda pradeda luptis, jei keletą dienų turėjote aukštą temperatūrą, jūsų organizmą puolė infekcija. Rankų pirštai gali luptis ilgą laiką vartojant antibiotikai ir nusilpus imunitetui. Dar viena priežastis, kodėl gali luptis rankų oda – jos grybelis. Nevertėtų daryti išvadų apie savo ligas patys. Neaiškios kilmės odos pažeidimus turi apžiūrėti profesionalūs dermatologijos specialistai.

Jeigu organizmą puola infekcija, pirmiausia reiktų išgydyti ją, o tuomet specialiais tepalais atgaivinti pažeistą odą. Jei infekcijos pažeistą odą tepsite bet kokiu kremu neišgydę pačios infekcijos, galite jai tik dar labiau pakenkti. Todėl geriausia užsiregistruoti dermatologės konsultacijai. Jos metu gydytoja gali rekomenduoti tepalus su šlapalu ar siliciline rūgštimi.

Odos lupimasis gali išduoti alergiją

Dermatologijos specialistai teigia, kad oda gali pradėti luptis nuo alergijos dulkėms, namų erkutėms, pelėsiams, kitiems alergenams. Ypač dažnai su šia problema susiduria į kitas šalis išvykę pacientai. Oda jiems pradeda luptis pakeitus klimatą.

Jei oda lupasi dėl alerginės reakcijos, reiktų arba pakeisti aplinką, kurioje yra alergenų, arba vartoti alergiją mažinančius vaistus.

Dermatologės konsultacija Vilniuje

Vilniuje įsikūrusios klinikos „Grožio chirurgija“ dermatologė konsultacijų metu galite daugiau sužinoti ne tik apie odos lupimosi priežastis, bet ir apie kitus jos susirgimus. Dermatologijos specialistė atsakys į klausimus apie alergines odos reakcijas, aknę ir kitos kilmės spuogelius.

Dermatologijos klinikoje Vilniuje galima pašalinti odos nepuošiančius randus, nepageidaujamus apgamus, pigmentines dėmes. Dermatologijos specialistė gali padėti susidoroti su strijomis, nepageidaujamais plaukeliais, nuospaudomis ir karpomis. Čia galima atsikratyti odos grybelio, veido raudonio, išsiplėtusių venų ir kapiliarų.