Veido atjauninimas – kaip, kada ir kodėl?

Veido odos atjauninimo procedūraVisi žinome, kad geriausiai mūsų odai tinka tos kosmetinės priemonės, kurių sudėtyje naudojamos medžiagos, artimiausios odoje natūraliai pasigaminančioms medžiagoms. Taip yra ir su veido oda. Ateina laikas, kai ji praranda savo patrauklią išvaizdą, suglemba, netenka iki tol turėtos spalvos ir elastingumo. Tuomet galima imtis veido atjauninimo procedūrų. Iš daugybės dermatologijos klinikose siūlomų odos atjauninimo būdų sunku išsirinkti vieną geriausią, bet jeigu pagrindinis kriterijus jį renkantis – veido atjauninimo procedūros metu naudojamų medžiagų natūralumas, jums bus įdomu sužinoti apie atjauninimą trombocitų koncentratu, kitaip vadinamu plazma.

Veido atjauninimo plazma procedūra įdomi tuo, kad jos metu naudojamos ne kokios nors dirbtinės medžiagos, o paties paciento kraujyje esantys trombocitai. Iš venos paimtas nedidelis kraujo kiekis specialia įranga centrifūguojamas, kol atskiros kraujo dalelės atsiskiria ir tolimesniam gydymui „atrenkami“ tik trombocitai, atsakingi už ląstelių atsinaujinimą (regeneraciją) ir pradinių jų funkcijų atkūrimą. Ši medžiaga suleidžiama į problemines veido vietas ir paskatina natūralius veido odos ląstelių atsinaujinimo procesus – kolageno ir elastino, atsakingų už odos elastingumą ir lygumą, gamybą.

Kaip vyksta veido atjauninimo plazma procedūra? Iš paciento venos paėmus kraują ir laukiant, kol jis bus paruoštas injekcijai (centrifūguotas), veidas patepamas specialiu nuskausminamuoju kremu. Tuomet gydytojas dermatologas į pačias problemiškiausias veido vietas maža adatėle suleidžia trombocitų plazmos. Pati procedūra trunka maždaug 45 minutes (priklausomai nuo probleminės veido srities dydžio), o efektas matomas maždaug po dviejų savaičių. Čia procedūrą reikia kartoti vieną arba du kartus per metus. Iškart po procedūros kurį laiką gali būti matomos padidėjusios veido kraujagyslės ar atsirasti nedidelių mėlynių, tačiau tokiam šalutiniams poveikiui sumažinti paciento oda patepama šaldomuoju tepalu. Jei įmanoma, šios procedūros nerekomenduojama atlikti vasarą, nes po jos reikia vengti saulės.

Kada veido atjauninimas plazma gali padėti? Ši procedūra rekomenduojama tiems žmonėms, kurie skundžiasi nualinta, papilkėjusia, daug pigmentinių dėmių turinčia oda. Taip pat ji tinka natūraliai senstančiai odai sustangrinti, užpildyti gilesnėms raukšlėms, sumažinti alergines odos reakcijas, pasireiškusias kaip šalutinis vaistų ar saulės vonių poveikis. Veido atjauninimas plazma taip pat gali padėti panaikinti kai kuriuos randus.

Kodėl verta rinktis šį veido atjauninimo būdą? Visų pirma, ši procedūra nesukelia alergijos ar atmetimo reakcijos, nes jos metu naudojamas pats „draugiškiausias“ organizmui produktas – paties paciento kraujas. Antra, šių procedūrų nereikia dažnai kartoti, o rezultatas matomas jau po poros savaičių.

Odos atjauninimo plazma procedūra gali būti taikoma ne tik veidui, bet ir kaklui, dekoltė sričiai, rankų, kojų, pilvo ar sėdmenų odai. Ši procedūra taip pat tinka norint paskatinti plaukų ataugimą, sustiprinti plaukų šaknis, gydyti vyrišką nuplikimą.