|

Geriausi Vilniaus odontologai atsako į klausimus apie dantų implantus

apie implantusKai kurie iš jūsų, šiuo metu besidomintys dantų implantavimu, jau esate susidūrę su dantų implantais, galbūt jau turite vieną ar keletą jų. Kitiems ieškantiems informacijos – tai dar naujiena, apie kurią jie nori sužinoti daugiau. Tokiems pacientams atsakome į dažniausiai apie dantų implantavimą Vilniuje užduodamus klausimus.

Ką reiškia „dantų implantavimas“? Kaip jis atliekamas?

Dantų implantavimas – tai dirbtinių dantų šaknų, primenančių varžtelius, įsukimas į paciento žandikaulį. Implantavimas susideda iš kelių etapų: paciento konsultavimo ir gydymo plano sudarymo, implantų įsukimo į kaulą ir susiuvimo, gijimo proceso, dantų vainikėlių tvirtinimo ant implantų.

Kiek vidutiniškai kainuoja vieno danties implantavimas Vilniuje?

Tai priklauso nuo pasirinkto dantų implanto. Kokybiškiausi dantų implantai kainuoja iki 600 eurų už vienetą. Papildomai reikia sumokėti už ant implanto maunamą karūnėlę ir atraminę danties dalį bei gydytojo darbą. Bendra suma pasirinkus kokybiškiausią implantą siektų maždaug 1000 eurų.

Ar dantų atstatymui būtinai reikia tiek implantų, kiek dantų šaknų prarasta?

Nebūtinai. Žinoma, netekus vieno danties su visa šaknimi, reikės įsigyti ir vieną implantą. Tačiau netekus, pavyzdžiui, trijų dantų šaknų, jų implantavimui gali pakakti ir dviejų implantų. Kiekvieno paciento atveju tai priklauso nuo daugybės faktorių, todėl tikslų dantų implantų skaičių gali įvardinti tik gydytojas.

Gydytojas pasakė, kad dantų implantavimui reikalingas kaulo priauginimas. Ką tai reiškia?

Ne visi pacientai savo žandikaulyje turi pakankamai kaulo, į kurį būtų galima įsukti implantą. Todėl jiems gali prireikti kaulo priauginimo. Ši procedūra gali būti dvejopa: kai priauginamas natūralus žmogaus kaulas, paimtas iš jo smakro srities, ir kai priauginamas dirbtinis kaulas. Pirmoji procedūra yra pigesnė, tačiau trunka ilgiau ir yra skausmingesnė. Antrosios procedūros metu per vieną kartą atliekamas ir kaulo priauginimas, ir dantų implantavimas. Paciento natūralus kaulas tokiu atveju neliečiamas, tačiau dirbtinis jo pakaitalas kainuoja brangiau.

Kokio amžiaus pacientams atliekamas dantų implantavimas?

Implantavimui amžiaus ribos nėra, tačiau tam tikroms pacientų grupėms ši procedūra nerekomenduojama. Viena jų – tai vaikai ir paaugliai, kurių žandikaulis dar nėra galutinai susiformavęs, vis dar auga.

Ar dantų implantai prigyja visiems?

Yra nedidelė rizika, kad dantų implantas neprigis. Tai priklauso nuo žmogaus žandikaulio būklės ir kitų faktorių, aptariamų konsultacijos su gydytoju metu, taip pat pasirinktų implantų kokybės. Kuo geresnės kokybės dantų implantai naudojami, tuo mažesnė tikimybė, kad žmogaus organizmas juos atmes – kokybiškiausių implantų prigijimo tikimybė siekia beveik 100 procentų.

Kur galėčiau atlikti dantų implantavimą Vilniaus mieste?

Dantų implantavimas Vilniuje atliekamas daugumoje odontologijos klinikų ar grožio centrų, turinčių atskirą dantų implantavimo paslaugas teikiantį skyrių. Vienas tokių grožio centrų – klinika „Grožio chirurgija“. Šioje Vilniaus centre įsikūrusioje klinikoje teikiamos visos dantų implantavimo paslaugos.