|

Dantų implantų panaudojimas protezavime

Implantai ir protezavimasDantų protezavimas panaudojant implantus visame pasaulyje praktikuojamas jau apie penkis dešimtmečius. Iki pat šių dienų daugelis pacientų, kuriems prieš kelis dešimtmečius buvo įsriegti implantai, jais džiaugiasi. Todėl jei gydymo planas sudaromas kruopščiai ir atsakingai, galima tikėtis patikimo, saugaus bei ilgalaikio rezultato. Visi naujieji dantų implantavimo metodai naudojami ir Kauno rajone. „Garliavos Odontologijos Centro” odontologai savo patirtimi niekuo nenusileidžia pasaulyje žinomiems odontologams. Šiandien vis daugiau Kaune odontologijos srityje dirbančių gydytojų rekomenduoja rinktis protezavimą ant implantų. Dantų implantai Kaune gali pagelbėti jeigu esate praradę vieną, keletą ar netgi visus dantis.

Kokie įprastųjų – tradicinių – protezavimo metodų trūkumai?

Kai atsirado dantų implantai ir visos su jais susijusios technologijos, daugelis žmonių pakeitė požiūrį į protezavimą ir dantų atstatymą jais. Anksčiau atstatyti iškritusiems dantims buvo taikomi sudėtingi, daug laiko trunkantys ir, be to, patikimumu bei ilgaamžiškumu ne visuomet patrauklūs gydymo metodai. Dar daugiau, kai trūkdavo kelių dantų, reikėdavo gaminti tiltinius protezus, dėl to reikėdavo šlifuoti greta atsiradusių tuščių ertmių esančius sveikuosius dantis. Tokie dantų tilteliai  pasižymėjo sudėtingu valymu, todėl žmonės, turintys protezus, dėl karieso ir periodonto ligų rizikos pas odontologus turėdavo lankytis dar dažniau. Protezuoti senaisiais metodais dantys, be kita ko, ne visuomet atrodydavo estetiškai, ir iš pirmo žvilgsnio jau būdavo galima pasakyti, kad tai nėra natūralūs žmogaus dantys. Sudėtingais atvejais buvo laikomi tie atvejai, kai protezuoti reikėdavo ne vieną, bet kelis gretutinius dantis.
Prireikus protezuoti galinių eilių dantis arba kai reikėdavo praktiškai visos dantų eilės protezų, tradiciškai būdavo parenkamos išimamos konstrukcijos. Pastarosios buvo nestabilios, menkai estetiškos, protezai remdavosi ir į burnos gleivinę, pacientui būdavo sunkiau kalbėti, burnoje būdavo juntamas tirpimas, susidurta su skonio nejautra ir panašiai. Be to, dantų protezai neišspręsdavo kaulo tirpimo problemos, todėl tokio protezavimo negalima laikyti ypač ilgalaikiu ir ypač sėkmingu procesu. Laikui bėgant rezultatai tik dar labiau suprastėdavo. Taigi senojo tipo išimamieji dantų protezai kaip gydymo metodas taikomas vis rečiau. Šiandien taip pat yra galimybių rinktis išimamus dantų protezus, kurių atrama būna dantų implantai, tačiau jie suteikia visai kitų galimybių, nes neleidžia ne tik tirpti žandikauliui, bet ir yra stabilūs, nejudantys ir kur kas labiau panašūs į natūralius dantis.

Protezavimo galimybės pasirinkus dantų implantus

Kaip jau minėta, pasirinkus dantų implantus, galima išspręsti daugybę problemų, kurias sukeldavo tradiciniai išimami protezai arba tiltiniai protezai. Jei senus dantis reikia nedelsiant šalinti ir galutinės gydymo prognozės yra paciento nenaudai, geriausia rinktis pažangų gydymą dantų implantais, tokiu būdu išvengiant ilgo, sudėtingo ir neaiškias prognozes suteikiančio gydymo būdo.
Yra tam tikrų veiksnių, kurie apriboja implantavimo plačias galimybes, tačiau tai dar nereiškia, kad implantavimo procedūra nebus sėkminga. Tiesiog reikės šiek tiek daugiau laiko, pastangų ir, žinoma, kaina bus didesnė. Iš minėtųjų apribojimų, implantavimą apsunkina tai, kad trūksta kaulinio audinio, kai yra neišdygusių dantų, kai atrofavęsi minkštieji audiniai ir kt. Kai kaulo kiekis nepakankamas, kaulas gali būti priauginamas įvairiomis technikomis, naudojant sintetinius kaulinio audinio pakaitalus. Tokia gydymo praktika taikoma nemažai daliai atvejų. Tad prieš kiekvieną procedūrą, nesvarbu, ar būtų pasirenkami tradiciniai protezai, ar dantų implantai, ar kiti gydymo metodai, reikia įvertinti klinikinę situaciją ir kruopščiai suplanuoti gydymo metodiką. Tik taip galima pacientui sugrąžinti sveiką šypseną, atstatyti sutrikusią kramtymo funkciją, pašalinti tarties defektus, išsivysčiusius dėl netektų dantų, leisti pacientui pasitikėti savimi ir gyventi tokį gyvenimo būdą, kad niekas nė neįtartų, jog jam sudėti dantų implantai.

Garliavos odontologijos centras garantuoja fiksuotos kainos garantiją, susisiekite!
S. Lozoraičio g. 1B, LT-53219 Garliava, Lietuva
Telefonas: +370 690 66636
El. paštas: info@goc.lt