Lietuviai skiria per mažai dėmesio savo burnos ertmės priežiūrai

Tinkama burnos higiena nereikalauja nei daug laiko, nei pinigų. Tačiau jai reikia reguliarumo. Deja, atlikti tyrimai rodo, kad lietuviai per mažai dėmesio skiria savo burnos ertmei. Ypač dažnai linksniuojami tėveliai, kurie neskatina vaikų tinkamai rūpintis savo dantukais, valyti juos du kartus per dieną, dažnai perka pigiausias valymo priemones iš kurių naudos, liūdna, tačiau yra labai mažai.

GOC klinika KauneSvarbu, žinoma, ne tik tinkama burnos ertmės priežiūra kiekvieną dieną, tačiau taip pat ir patikima odontologijos klinika Kaune, kurioje ne tik gausite reikalingas paslaugas, tačiau taip pat ir atsakymus į kylančius klausimus. Viena tokių yra “Garliavos odontologijos centras”, kuriame dirba patyrę savo sferos specialistai.

Baimės lankytis pas specialistą

Labai dažnai su prasta dantų būklę yra susijusios baimės lankytis pas odontologą. Dažnos yra likusios nuo sovietinių, atkurtos Lietuvos laikų, kai buvo baisu ne tik girdėti garsiai veikiančią įrangą, tačiau baimę kėlė ir nemalonus aptarnavimas.

Šiuo metu klinikų galimybės yra kur kas labiau išpuoselėtos, tad ne tik kad nereikia bijoti, tačiau geroje klinikoje – net norisi lankytis. Ne veltui žmonės dažniausiai renkasi privačias klinikas. Jose – ne tik pačios geriausios kokybės aptarnavimas, tačiau ir draugiški medikai, kurie pirmiausia nuramina, o prieš atlikdami procedūrą – paaiškina kas ir kaip.

Kainos – viešos

Gana gajus mitas, kad privačiose klinikose paslaugų kainos yra labai didelės. Tai nėra tiesa. Išties, šiuo metu su kainomis galima susipažinti internete, tad tikrai pavyks susižinoti galimus Jums reikalingos paslaugos įkainius net ir tokiu atveju, jeigu dar nepasitikrinote pas specialistą.

Visgi, daugelis klinikų siūlo išsimokėjimo už paslaugas galimybę, tad ja siūlome pasinaudoti, jeigu šiuo metu negalite mokėti pilnos sumos už atliktą darbą.

Nežinoma apie galimybes

Taip pat gana didelė problema yra tai, kad daugelis žmonių paprasčiausiai nežino – kokios šiuo metu yra plačios bei įvairios dantų tvarkymo galimybės. Kai kuriems odontologijos paslaugos vis dar reiškia tik plombavimo darbus, kurie toli gražu neatitinka realios situacijos, kuri šiuo metu yra siūlome stomatologijos sferoje.

Žinoma, džiugu, kad rasti tą reikalingą info internete yra ne tik paprasta, tačiau tai nereikalauja ir daug laiko. Galiausiai, specialistai dažniausiai apžiūros metu supažindina pacientus su procedūromis, kurios gali padėti sutvarkyti vieną arba kitą žmogaus burnos ertmės problemos situaciją.

Rūpinimasis savo burnos ertme – nuo vaikystės

Problema, kad daugelis žmonių jau vaikystėje neišmoksta tinkamai rūpintis savo dantukais. To rezultatas – ne tik sugedę dantys, tačiau ir pageltę, tokie, kurie neatrodo patraukliai. Būtent tėveliai yra patys pirmi žmonės, kurie ir turi paaiškinti vaikams, kad kasdien reikia savo dantims skirti kuo daugiau dėmesio bei laiko.

Jeigu skirta nebus, deja, dantys ges, o tokiu atveju kiekvienas apsilankymas pas specialistą reikš ir tvarkomus dantukus. Galiausiai, apsilankymų metu taip pat stomatologas turi padėti vaikui suprasti – kodėl reikia valyti dantis ir kaip tai daryti.

Tad ne veltui renkantis kliniką – svarbu, kad joje dirbtų tik geriausi specialistai, kurie moka kalbėtis su vaikais.

Džiugu, kad anksčiau arba vėliau žmonės supranta burnos higienos svarbą. Jau geriau yra vėliau nei niekada. Galiausiai, odontologijos sfera labai dideliais žingsniais juda į priekį ir atveria tokia galimybes, kurios prieš gerus dešimt metų atrodė tik kaip svajonė. Vertinkite tai, ką turite, nes galimybės – labai plačios.

Parengė:
https://www.goc.lt/