Kraujuoja dantenos? Tai gali būti parodontozė

Retas kuris neturi problemų su dantimis. Vargu ar rastume tokių, kurie niekada neturėjo tokių problemų. Juk pirmieji mūsų žingsniai pas odontologą susiję su neišvengiamu pieninių dantų rovimu, todėl beveik kiekvienas savo vaikystės prisiminimuose slepia odontologo baimę, danties rovimo prisiminimus ir t. t. Senstant organizmui kartu sensta ir dantys, todėl dažnas pagyvenęs žmogus susiduria su dantų ir burnos ligomis. Pirmieji dantų ligų požymiai tokie: retėja dantys, kraujuoja dantenos ir t. t. Tai neišvengiamos kiekvieno suaugusio žmogaus problemos. Dantenų kraujavimas gali reikšti tiesiog vitaminų trūkumą, tačiau tai gali sufleruoti ir rimtas dantų, burnos ar dantenų ligas. Turbūt dažnai tenka girdėti žmones kalbančius apie dantų ir dantenų ligas. Dantų ir dantenų ligos – didelė problema, nes tai ne tik nuolatiniai nemalonumai, bet ir dažnos vizitacijos pas odontologą ir milžiniškos pinigų sumos investuojamos į dantis ir gražią šypseną.

Parodontozė arba periodontitasDaugelį pagyvenusių žmonių kamuoja parodontoze. Tai yra lėtinė infekcinė liga, kuri gali baigtis visų dantų iškritimu. Parodontozė apima dantenas, dantų šaknų aplinkinius audinius, žandikaulio dantinę ataugą. O kokie yra parodontozės simptomai? Pakitusi dantų spalva, dantenų paburkimas ar nuolatinis patinimas, dantenų kišenių pagilėjimas, kraujavimas iš dantenų, dantenų audinių pakitimai, nemalonus kvapas iš burnos ir dantų paslankumas. Parodontozę nėra sunku atpažinti. Verta sunerimti jeigu pastebite bent vieną parodontozės požymį. Yra dar viena dažnai pasitaikanti dantų liga – periodontitas. Tai apydančio liga, kurią sukelia į audinius patekę mikroorganizmai. Tai streptokokai, stafilokokai ir kai kurios lazdelinės bakterijos. Periodontitą sukelia bloga burnos higiena, cukrinis diabetas, rūkymas, taip pat periodontitas yra paveldima liga. Sunku pasakyti kuri minėta liga yra baisesnė. Abi jos turi savų pliusų bei minusų, tačiau negydant parodontozės ir periodontito pasėkmės gali būti tiesiog tragiškos. Jeigu parodontozės atveju gali iškristi visi dantys, tai negydomo periodontito atveju – sunykti kaulinis audinys. Negydomas periodontitas išplinta į aplinkinius audinius ir naikina kaulą, kurį organizmas pakeičia silpnu korėtu audiniu, kuris nėra pakankamai tvirtas išlaikyti dantį savo vietoje. Periodontito požymiai: kraujuoja dantenos valantis dantis, juos liečiant ir valgant, dantenos nuolat patinę, pakitęs skonis burnoje ir nemalonus kvapas, atrodo, kad dantys pailgėję dėl atsitraukusių audinių ir dantenų. Parodontoze gydoma odontologijos klinikose. Gydymas trunka ilgai ir pastebimai akivaizdūs rezultatai matomi dar negreitai. Efektyvių medikamentų gydyti parodontozei nėra, todėl reikia nuolat lankytis pas odontologą ir klausyti visų jo nurodymų.

Odontologai teigia, kad parodontoze kamuoja ne tik pagyvenusius žmones, bet ir jaunimą. Blogas burnos kvapas ir dantenų kraujavimas jau gali būti parodontozės požymiai, todėl reikėtų susirūpinti savo burnos ir dantų sveikata ir apsilankyti pas odontologą. Pradinėje ligos stadijoje parodontozės gydymas būna greitas ir sėkmingas, todėl svarbiausia nedelsti ir jeigu kraujuoja dantenos greitai kreiptis pas odontologą. Svarbiausia tokią ligą greitai diagnozuoti.