Dantų protezavimo paslaugos Vilniuje

Praradus dantį – grėsmė burnos ertmės būklei

Jeigu dėl ligos ar nelaimingo atsitikimo praradote dantį ar dar blogiau – keletą jų, turite žinoti apie galimą grėsmę tinkamai jūsų burnos sveikatos būklei. Visų pirma, atsiradęs tarpas tarp dantų tampa pažeidžiama terpe, kurioje lengviau veistis mikrobams ir atsirasti infekcijai. Antra, toks tarpas „leidžia“ aplink jį esantiems dantims stumtis į jo vietą. Ilgainiui toks dantų „stumdymasis“ gali pakenkti žandikaulio būklei, paskatinti jo nykimo procesą. Kad taip nenutiktų, reiktų rinktis vieną iš dviejų alternatyvų – dantų protezavimą arba implantavimą.

Moteriai atliekamas protezavimasDantų protezavimas ar implantavimas – kuris geriau?

Tiek dantų protezavimas, tiek implantavimas turi savo privalumų ir trūkumų. Didžiausias implantavimo trūkumas – aukšta jo ir su juo susijusių procedūrų kaina. Implantavimą renkasi tie pacientai, kurie yra visiškai netekę natūralios dantų šaknies. Svarbu žinoti tai, kad dantų implantavimo negalima atlikti pacientams, neturintiems pakankamai kaulo savo žandikaulyje. Pakankamai storas kaulas reikalingas, nes iš esmės implantavimas – tai metalinio dantų implanto įsukimas į žandikaulį. Kai kuriais atvejais pakankamai kaulo žandikaulyje neturintiems pacientams gali būti atliekama kaulo priauginimo procedūra.

Ant dantų implanto reikia tvirtinti ir dantų protezus, nes implantas sudaro tik nematomą danties dalį (šaknį), o protezas (karūnėlė, vainikėlis) – matomą.

Tuo tarpu dantų protezavimo be implantų privalumas – gerokai mažesnė procedūros kaina. Be implantų dantis protezuoti galima tiek nejudančiu, neišimamu, tiek fiksuotu protezu. Fiksuotų protezų kaina yra patrauklesnė daug lėšų dantų protezavimui negalintiems skirti pacientams. Be to, dantų protezavimas tinka ir turintiems natūralias dantų šaknis, ir jų netekusiems, nepriklausomai nuo žandikaulio kaulo storio.

Dantų protezavimas išimamu ar fiksuotu protezu?

Išimami dantų protezai yra pigūs ir leidžia „pailsėti“ nuo netikrų dantų. Tačiau kasdien juos valyti, mirkyti specialiame tirpale ir išiminėti nėra patogu. Kai kurie pacientai nesijaučia patikimai, dėvėdami tokius protezus, jiems reikalingi fiksuojantys klijai. Alternatyva tokiems pacientams – dantų protezavimas fiksuotais protezais.

Fiksuoti dantų protezai be implanto būna dviejų rūšių: dantį apgaubiantis protezas, dedamas ant senojo danties „likučių“ ir tiltelis – specialus lankelis su dirbtiniais dantimis. Tiltelis tvirtinamas ant aplinkui tuščią ertmę esančių dantų, kurie prieš protezavimą nušlifuojami.

Kur kreiptis dėl dantų protezavimo Vilniuje?

Vilniuje dantų protezavimas atliekamas odontologijos klinikose ir kai kuriose grožio paslaugas teikiančiose įmonėse. Atskirą odontologijos skyrių turi ir klinika „Grožio chirurgija“, įsikūrusi sostinės centre, verslo centre „3 burės“. Čia teikiamos dantų protezavimo ant implantų ir išimamais protezais paslaugos, atliekamas estetinis dantų protezavimas.