Ar sportui būtini maisto papildai?

Nepatyrę sportininkai dažnai galvoja, kad maisto papildai sportui yra neatsiejama kiekvienos treniruotės dalis atliekanti kažkokią magišką funkciją. Tačiau tai yra visiška netiesa. Maisto papildai sporte yra jūsų sportinio progreso spartintojai.

Jei jūsų mityba prasta ir jūs neturite geros treniruočių programos, papildų užvalgymas nieko nepakeis, o rezultatų taip ir nematysite.

Svarbiausias dalykas visuomet turi išlikti subalansuota mityba ir, žinoma, plušėjimas sporto salėje.

Šiame straipsnyje mes plačiau padiskutuosime tema, ar iš tikrųjų sportuojančiam žmogui būtini papildai.

Apie papildus reikia galvoti tik vėliau

Pasak sportinės mitybos ekspertų, žodis „Maisto papildai“ pradedančiųjų sportininkų žodyne turėtų atsirasti tik po metų pastovių, progresyvių treniruočių sporto salėje. 

Tik išvystant normalią treniruočių rutiną su atliekamais taisyklingais pratimais, galima pradėti galvoti apie maisto papildus.

Nors sporto programų ir būdų yra milijonai, kiekvieno pradedančiojo sportininko pratimų bazę turėtų sudaryti šios technikos/pratimai:

  • Užtikrinimas, jog atliekami jungiamojo judesio pratimai – pritūpimai, prisitraukimai, „mirties trauka“, atsispaudimai, įtūpstai ir t.t.
  • Sportavimas bent po 3 kartus per dieną, užsiimant pilno kūno treniruotėmis.
  • Užtikrinimas, jog pratimai atliekami teisingai.
  • Siekimas aukštesnių rezultatų ir savo ribų peržengimas.

Štai labai paprastas testas nuspręsti ar jums reikia papildomų maistinių medžiagų.. Pabandykite atlikti visiškai pilnus prisitraukimus iš viso savo svorio. Jei nesugebate atlikti bent 5 (vyrams) ar 1 (moterims), tuomet tai ženklas, jog jūsų kūnas yra silpnas.

Ar šiuo atveju padėtų papildai? Abejotina, jei sportuojate bent pusmetį ar metus remdamiesi savo sportine programa, tačiau jums nepavyko įvykdyti šio testo, greičiausiai yra bėdų su jūsų programa.

Jei abejojate dėl kurio iš šių faktorių, nedelskite ir pasikonsultuokite su treneriu. Garantuotai rasite sprendimą kaip siekti efektyvesnių rezultatų.

Svarbiausia – žinoti ką ir kiek valgyti

Pagrindinis faktorius, kuris lemia ar jums pavyks užsiauginti raumenų masės – tai jūsų vartojamas maistas.

Sportuojate jau kurį laiką, tačiau nematote tokių rezultatų, kurie turėtų būti? Pradėkite galvoti apie tai ką valgote, ypač apie pusryčius – svarbiausią dienos patiekalą.

Dažnai paklausus apie tai, ką žmonės valgo pusryčiams išgirstame arba labai mažai, kokį nors užkandį arba išvis neigiamą atsakymą.

Jei nesirūpinate tai, ką valgote svarbiausiam dienos patiekalui, galite net negalvoti maisto papildus. Svarbiausias dalykas valgant sportuojantiems yra kalorijos, tačiau ir jos, žinoma, turi būti sveikos.

Štai keletas maisto produktų kurie suteiks pagrindinių maistinių medžiagų:

  • Proteinas: kiaušiniai, jautiena, vištiena, kalakutiena, žuvis, jogurtas.
  • Angliavandeniai: bulvės, ryžiai, vaisiai ir daržovės.
  • Riebalai: riešutai, alyvuogių aliejus, kokosų aliejus.

Paprasti maisto papildai galintys padėti

Jei rūpinatės savo treniruočių programa ir tinkamai maitinatės, tuomet jau galite pradėti galvoti apie maisto papildus.

Štai keletas elementų, kurie yra tinkami rezultatų siekimui.

Žuvies taukai

Puikus Omega-3 rūgščių šaltinis, padeda „numušti“ rėmenį, gerina širdies ir galūnių sveikatą.

Vitaminas D

Mažina nuovargį, depresiją, skausmą, padeda kontroliuoti svorio auginimą.

Svarbu pabrėžti ir tai, jog Vitamino D kiekis, kurį pasisaviname tiesiogiai priklausys ir nuo to kiek saulės mes gauname. Žmonėms gyvenantiems šiltesniame klimate paprastai nereikia Vitamino D papildų, kadangi jie ir taip „gauna“ daug saulės.

Proteino milteliai

Amino rūgštys gaunamos iš proteino yra bazinė medžiaga padedanti auginti raumenis. Būtina užtikrinti, jog po intensyvių treniruočių gaunate pakankamą jų kiekį, tam, kad raumenys galėtų pailsėti, atsistatyti ir, žinoma, augti.

Nors proteino pagrindą turi sudaryti maistas, proteino kokteiliai ir miltelių gali būti puikus papildas.

Pabaigai

Aptarėme maisto papildus ir būtinybę sportui. Iš tiesų reikėtų sakyti, jog tinkamas maistas ir gera sporto programa yra kertiniai elementai, kurie visąlaik turi būti dėmesio centre. Na, o papildai turėtų būti naudojami tik kaip papildomi medžiagų šaltiniai.