|

Ką svarbu žinoti apie dantų implantavimo kainą

implantu-kainaDaugelis besidominčių pacientų pastebi, kad skiriasi ne tik įvairių odontologinių paslaugų, bet ir dantų implantavimo kaina. Kalbant apie implantus, pacientams dažnai būna neaišku, dėl kokių priežasčių kainų skirtumas yra toks didelis. Jie dažnai teiraujasi, kokia sistema geriausia. Taigi viską paprasčiau suprasti padės ši informacija: pasaulyje yra per 200 oficialių įmonių, užsiimančių dantų implantų gamyba. Kaip ir daugelyje verslo sferų, taip ir čia egzistuoja gerą vardą pelniusios įmonės, arba kitaip – lyderiai, kurie kuria gerus, ilgaamžius bei kokybiškus produktus. Norint, kad vardas būtų garsus, reikia nemažai investuoti, tad natūralu, kad garsesnių prekės ženklų produktai yra ne tik geresnės kokybės, bet dažnai ir kainuoja daugiau. Labiausiai pripažinti Lietuvoje yra Straumann dantų implantai gaminami Šveicarijoje. Tačiau lietuviai mielai renkasi ir JAV gamintojų implantus, nes jie yra gana kokybiški ir pigesni negu kad gaminti Šveicarijos garsiosiose įmonėse. Taigi renkantis implantus svarbi ne tik dantų implantų kaina, bet ir gamintojas. Pacientams paprastai apie implantus papasakoja arba gydytojas, arba jie gali pasidomėti ir patys, ar moka už tikrai kokybišką ir investicijų vertą produktą. Beje, kai kurios odontologijos klinikos sudariusios sutartis su tam tikrais gamintojais, todėl gali pasiūlyti tik jų produkciją.

Pigesnės alternatyvos, arba kas gali atsitikti pasirinkus nekokybiškus dantų implantus?

Kaip ir daugelyje sričių, taip ir šioje atsirado gausybė padirbinėtojų, siekiančių užsidirbti. Tokie klastotojai gamina ne originalius implantus, bet jų kopijas. Ką tai reiškia? Ogi kad iš pažiūros implantas bus labai panašus į originalų, tačiau savybėmis jam toli gražu neprilygs. Aišku, ir tarp kopijų kartais pasitaiko dėmesio vertų variantų, tačiau ne dažnai. Kas sudaro didžiąją dantų implantų kainos dalį? Tai įvairūs tyrimai, mokslo bandymai, kuriais siekiama išsiaiškinti, kiek efektyvus implantas, kiek geros jo sudedamosios dalys. Įmonės, gaminančios pigius implantus, mokslo tyrimams lėšų beveik neskiria, tad perkant juos nemažai rizikuojame. Dažnai pigesni dantų implantai tarnauja taip pat gerai, kaip kad patys brangiausi, tačiau vertinant faktą, kad implantai burnoje išbūna ne vieną dešimtmetį, jų poveikio ir kokybės taip adekvačiai įvertinti negalime. Savaime aišku, kad dantų implantų kaina negali būti maža.

Pigesnieji implantai gali būti pagaminti iš kiek kitokios struktūros medžiagų – pigesnių analogų. Kad implantas būtų tvirtas ir greičiau įaugtų į žandikaulio kaulą, būtina, kad jis būtų pagamintas tik iš specialios ketvirtosios klasės metalo titano. Implanto paviršius turi būti tinkamai apdorotas (visa tai pamatyti galima tik per mikroskopą, o ne plika akimi). Taip pat labai svarbu, kad implantas tiek gaminamas, tiek ir laikomas būtų kuo steriliau. Dantų implantavimo srityje toli pažengusiose valstybėse egzistuoja ir specialios įstaigos, testuojančios dantų implantus ir suteikiančios leidimus prekiauti dantų implantavimo įranga. Taigi draudžiama naudoti bet kokias implantų kopijas, o leidimus gauna tiktai tie implantų gamintojai, kurie ilgalaikiais atliekamais tyrimais įrodo, kad implantai yra saugūs naudoti bei kad pacientams nepakenks. Taigi, kaip matome, dantų implantų kaina yra gana svarbus rodiklis, parodantis, kiek verti dėmesio būtent tie dantų implantai ir kokių implantų geriau vengti, užuot juos pasirinkus. Tačiau vien kokybiškų implantų nepakanka: juos, be abejonės, implantuoti turi geras ir patyręs specialistas. Antra, ant implanto turėtų būti dedamas aukštos kokybės dantų vainikėlis: tinkamai atliktas protezavimas garantuos, kad implantai tarnaus visą gyvenimą.