Vandens filtrai sveikatai
Savo sveikata besirūpinantys žmonės ne tik laikosi sveikos mitybos, bet taip pat ir stengiasi gerti tik sveiką vandenį. Iš čiaupo bėgantis vanduo ne visada yra pačios geriausios kokybės, tad jam pagerinti yra naudojami vandens filtrai. Kokie jie būna ir kokį reikėtų pasirinkti?
Vandens filtrai su WiFi
Taip, tai tiesa – šiandien Wifi ryšį galima rasti netgi vandens filtruose. Visų pirma, viena naudingiausių tokio filtro funkcijų yra ta, kad filtras fiksuoja sunaudojamo vandens kiekį.
Taigi, bet kuriuo metu pažiūrėję į telefono ar kompiuterio ekraną, matysite, kiek vandens suvartojote. Fiksuodamas vandens kiekį, filtras taip pat gali perspėti apie vandens nuotėkį, kas padeda išvengti didesnių nelaimių.
Filtras geba siųsti informaciją į jūsų elektroninį paštą. Į šią informaciją įeina filtro veikimo trikdžiai, įspėjimai apie besibaigiančią druską, kita. Be to, filtrą galite valdyti per savo išmanųjį įrenginį – nustatyti vandens kietumą, filtro laikmatį.
Vandens minkštinimo filtrai
Kieto vandens pasekmes matome visi – dažniausiai tai susikaupusios kalkės arbatinio viduje. Norint gerti vandenį be kalkių ir apsaugoti buitinę techniką, rekomenduojama naudoti vandens minkštinimo filtrus. Tokie filtrai prailgina prietaisų gyvavimo laiką, padidina šildymo katilų efektyvumą, gali padėti sutaupyti naudojamą skalbimo priemonių kiekį.
Vandens minkštinimo filtrai gali būti įvairūs – vieni naudojami tik skalbimo mašinai, kiti duše. Tačiau efektyviausia būtų naudoti tokį filtrą, kuris aptarnautų visus jūsų namus ir visur turėtumėte tik minkštą vandenį.
Vandens nugeležinimo filtrai
Su geležingu vandeniu susiduria ne tik centrinio vandentiekio naudotojai, bet ir kai kurie žmonės, vartojantys šulinių vandenį. Su vandeniu gaunamas geležies kiekis žmogui nėra kenksmingas, tačiau nuo geležies gali pakisti vandens spalva, atsirasti nemalonus skonis. Taip pat dėl geležingo vandens ant vonios plytelių, kriauklės gali atsirasti rudos dėmės.
Norėdami išvengti visų šių nepatogumų, turėtumėte naudoti vandens nugeležinimo filtrą. Tokie filtrai, paprastai naudodami patalpos orą, pašalina iš vandens geležį. Įsigijus kokybišką filtrą, jo keisti ir prižiūrėti nereikės bent kelis, o gal net ir 10 metų.
Vandens filtrų kainos
Kokybiški vandens nugeležinimo filtrai kainuoja 300 – 600 eurų. Minkštinimo filtrų kainos taip pat labai panašios. Jei ieškote paprasčiausio filtro skalbimo mašinai ar dušui, jums užteks vos keliasdešimt eurų. Tačiau jei norite kokybišką vandenį turėti visuose namuose, reikėtų investuoti daugiau ir nusipirkti brangesnį vandens filtrą. Atminkite – kuo daugiau sumokėsite, tuo kokybiškesnį gaminį gausite ir tuo rečiau reikės juo rūpintis.
Visgi, prieš pirkdami filtrą, išsitirkite vandenį savo namuose – galbūt iš jūsų čiaupo bėgantis vanduo yra pakankamai minkštas arba turi itin nedidelį geležies kiekį. Svarbu nustatyti, kokių elementų jūsų vandenyje yra per daug ir tik tuomet skubėti pirkti vandens filtrą.