Sveikos mitybos meniu

sveika mitybaNors šiais laikais sveikai maitintis nori vis daugiau žmonių, tačiau tai toli gražu nėra taip paprasta. Vien didesnis daržovių kiekis ar retesni apsilankymai picerijoje dar nėra sveika mityba. Viskas turėtų prasidėti nuo geresnio sveikos mitybos supratimo apskritai, tad nuo to ir pradėkime.

Sveika mityba Vikipedija          

Sveika mityba vienu ar kitu gyvenimo momentu susidomi kiekvienas. Tad ką reikia žinoti, jei norite maitintis sveikai? Pradėkime nuo to, ką apie tai sako populiarioji Vikipedija. Anot Vikipedijos, sveika mityba visų pirma yra subalansuota mityba. Tai yra, ne tik kuo įvairesnių maisto produktų valgymas ir valgymo ritmas, bet ir tai, kiek ir kokių žmogui reikia gauti skirtingų medžiagų. rekomenduojama, kad dienos maisto normas sudarytų 40 % angliavandenių, 30 % baltymų ir ne daugiau kaip 30 % baltymų. Be to, sveikai mitybai užtikrinti, būtina gauti pakankamai mineralinių medžiagų ir vitaminų. Šie produktai gaunami iš pačio maisto arba vartojant maisto papildus.

Sveikos mitybos planas

Norint, kad sveika mityba nesibaigtų jau trečią dieną, būtina susidaryti sveikos mitybos planą. Šis planas turėtų nurodyti, kokius produktus turite valgyti ryte, dieną ir vakare. Teisingai reikia paskirstyti ne tik angliavandenius ir baltymus, bet ir suvartojamas kalorijas. Ryte rekomenduojama valgyti daugiau angliavandenių, nes jie yra pagrindinis energijos šaltinis. Be to, pusryčiai turėtų sudarytą didžiausią mitybos dalį per dieną. Pietums reikėtų valgyti šiek tiek mažiau, o vakare patariama apsiriboti lengvais užkandžiais, tačiau ne vaisiais, nes juose gausu angliavandenių, kurie gali virsti riebalais. Norint susidaryti sveikos mitybos planą, geriau kreiptis į specialistus ar bent jau žinoti, kiek kokių medžiagų ir kalorijų turi skirtingi maisto produktai.

Sveika mityba sportuojant       

Sportuojant mitybos planas skirsis nuo įprasto. Sportininkams reikia gauti daug baltymų, nes tai pagrindinis raumenų statomosios medžiagos šaltinis. Labai svarbu yra baltymus valgyti ryte. Vakare baltymai taip pat valgomi, tačiau kitokie – tie, kurių įsisavinimas trunka ilgai. Todėl būtina susidaryti skirtingų baltymų šaltinių sąrašą kiekvienam dienos metui. Paprastai sportininkai stengiasi gauti baltymų kiekvieno valgymo metu, o sportuojantys žmonės paprastai valgo 5 – 6 kartus per dieną. Tai pagerina medžiagų įsisavinimą ir žmogus pavalgęs neapsunksta, turi daugiau energijos. Sportuojantys žmonės stengiasi vengti angliavandenių, nes jie augina riebalus, o tai nėra susiję su sporto tikslais. Visgi, angliavandenių išvengti nepavyks, nes tai yra būtina medžiaga normaliam žmogaus organizmo funkcionavimui.

Sveika mityba lieknėjant

Norint sulieknėti, svarbu ne tik tinkama mityba, bet ir pakankamas vandens kiekis, kuris padeda organizmo metabolizmui. Todėl rekomenduojama išgerti 2 ar daugiau litrų vandens per dieną, ypač metant svorį. Be to, lieknėjant yra mažinamas angliavandenių kiekis, nes jis, kaip minėta anksčiau, virsta riebalais. Kaip ir sportuojant, stengiamasi, kad maiste būtų daugiau baltymų ir mažiau riebalų. Tačiau turėkite omenyje, kad riebalai taip pat reikalingi žmogaus organizmui. Galiausiai, norint sulieknėti, reikėtų mažinti gaunamų kalorijų kiekį, daugiau jų gauti pirmoje dienos pusėje ir derinti sveiką mitybą su sportu.

 

Sveika mityba neturi aiškaus apibrėžimo ir ji gerokai skirsis nuo to, ar sportuojate ar lieknėjate ar siekiate kitokių rezultatų. Todėl vadovautis vienu sveikos mitybos šaltiniu nėra patartina – geriau ieškoti konkrečiai jums tinkamos informacijos.

http://www.asliekna.lt