Ar veiksmingas plaukų šalinimas lazeriu?

Plaukų pašalinimas lazeriu odos klinikojePlaukų šalinimas lazeriu – šiuolaikiškas būdas atsikratyti nepageidaujamų plaukelių veido, krūtinės, nugaros srityse, panaikinti juos nuo kojų ar rankų, bikini zonos. Jei svarstote išbandyti šį plaukų naikinimo būdą, tikriausiai jau apgalvojote visus „už“ ir „prieš“, pirmajai grupei priskirdami sąlyginai ilgalaikį efektą, atjaunėjusią odą ir procedūros atlikimo greitį, o antrajai – jos kainą ir galimą riziką, kad plaukeliai ataugs greičiau nei tikėjotės ir tankesni ar tamsesni nei buvo anksčiau. Vis dėlto, kiek yra veiksmingas šis plaukų šalinimo būdas?

Negalima paneigti, kad plaukų šalinimas lazeriu yra laiką (ir netgi pinigus) taupanti procedūra. Argi nebūtų smagu žinoti, kad bent keletą mėnesių jums nereikės skustuvų, depiliacinių kremų, vaško juostelių, odos depiliavimo cukrumi procedūrų? Vienkartinė investicija į lazeriu atliekamą procedūrą jus išlaisvintų nuo išlaidų priemonėms, kuriomis plaukelius šalinote iki šiol. Ypač tai aktualu žmonėms, šalinantiems plaukus nuo didelių kūno plotų arba turintiems juos šalinti labai dažnai (net kelis kartus per savaitę). „Šalutinis“ plaukų šalinimo lazeriu efektas – atjaunėjusi oda, nes lazeriu veikiamos jos ląstelės gamina daugiau kalogeno.

Kita vertus, plaukų šalinimo lazeriu procedūros veiksmingumas skirtingiems pacientams gali būti nevienodas. Tai priklauso nuo testosterono kiekio paciento organizme, plaukelių spalvos ir tankumo, vartojamų medikamentų, paveldimumo ir kitų faktorių. Dėl šios priežasties dalis pacientų lieka labai patenkinti plaukų šalinimo lazeriu procedūros rezultatais, nes visiems nepageidaujamiems plaukeliams pašalinti jiems pakanka vos dviejų-trijų procedūrų, o jų ciklą pakartoti tenka tik po metų ar kelerių. Tuo tarpu kiti lieka nusivylę ir skundžiasi, kad pinigai buvo „išmesti į balą“, nes plaukeliai greitai ataugo.

Svarbus aspektas svarstant, ar veiksminga rinktis plaukų šalinimą lazeriu – kūno vieta, kurios plaukelius norite naikinti. Tose kūno vietose, kuriose plaukeliai auga plonesni (ypač ant veido), juos lengviau išnaikinti ilgesniam laikui, o ten, kur jie auga tankūs, visiškai juos išnaikinti sunku. Be to, lazeriui lengviau pašalinti tamsius plaukus, kuo jie tamsesni – tuo geriau.

Kai kuriems pacientams plaukų šalinimas lazeriu nors ir nepadeda plaukų atsikratyti visiškai, bet veikia kaip priemonė, padedanti susilpninti plaukelius – jie tampa plonesni. Tokius plaukelius lengviau pašalinti įprastomis depiliacinėmis priemonėmis, pavyzdžiui, vašku. Kitai pacientų grupei lazeris „suveikia“ atvirkščiai, ir plaukai atauga tamsesni bei tankesni nei buvo prieš procedūrą. Tai vėlgi priklauso nuo žmogaus organizmo ypatybių.

Kaip žinoti, ar plaukų šalinimas lazeriu bus veiksmingas jūsų atveju? Geriausia apie tai pasikalbėti su specialistu, atliekančiu šią procedūrą. Jei specialistas yra pakankamai profesionalus, jis įvertins jūsų sveikatos būklę, plaukų spalvą, tankumą, ir papasakos, kokio – ilgalaikio ar trumpalaikio – rezultato galite tikėtis pašalinę plaukus lazeriniu būdu ir kiek procedūrų prireiks jį pasiekti.