Kas yra dantų implantai?

Dantų implantai yra dirbtinės danties šaknys, įstatomos į žandikaulį, kad laikytų prie jų pritvirtintus dantų karūnėles arba karūnėlių tiltus. Dantų implantų didžiausias pranašumas yra tas, kad jie yra ilgalaikiai ir paprasti naudoti. Implantai – puikus pasirinkimas netekus dantų, nes jie atrodo ir burnoje jaučiami tarsi natūralūs dantys.

Implantai yra pagaminti iš titano, kuri biologiškai suderinama su kūno audiniais. Dantų implantai būna kelių rūšių: dažniausiai naudojami yra įsriegiami tiesiai į žandikaulį, kaip ir natūralios dantų šaknys; kiti naudojami, kai žandikaulio struktūra yra ribota, tuomet tiesiai ant esamo kaulo uždedamas pagal užsakymą pagamintas metalinis rėmas.

Kas yra implantaiKoks jų veikimo principas?

Gerai įstatyti implantai gali būti naudojami laikyti ilgam laikui įtvirtintus dantų tiltus, pašalindami išimamų dantų protezų poreikį. Paprastai dantų implantų kaina būna aukštesnė, tačiau implantai yra labiausiai panašūs į natūralius dantis.

Ar dantų implantai gali būti įstatyti bet kam?

Pasikonsultuokite su savo odontologu, ar esate tinkamas kandidatas dantų implantams. Jūs turite būti puikios sveikatos ir turėti tinkamą kaulo struktūrą, bei sveikas dantenas, kad implantas laikytųsi savo vietoje. Žmonės, kurie negali nešioti dantų protezų, taip pat gali būti tinkami kandidatai. Jei turite chroniškų problemų, tokių kaip dantų kandžiojimas, bruksizmas, arba somatinės ligos, pavyzdžiui, cukrinis diabetas, dantų implantų sėkmės lygis stipriai sumažėja. Be to, rūkantys ar vartojantys alkoholį žmonės gali būti netinkami dantų implantavimui.

Ko tikėtis dantų implantacijos metu?

Dantų gydytojas turės atlikti operaciją, kad įtvirtintų dantų implantą jūsų žandikaulyje. Ši procedūra atliekama dantų gydymo kabinete, taikant vietinę nejautrą. Kol sugis su kaulu, implanto viršus apgaubiamas dantenomis. Po to dantų gydytojas atidengia implantą ir prie jo prisuka galvutę, arba atramą. Kai kurie implantai yra sujungti su atrama ir įstatomi į burną pirmosios operacijos metu. Galiausiai dantų laboratorija pagamina danties karūnėlę, arba dantų tiltelį, kuris pritvirtinamas prie implanto atramos.

Kiek laiko užtrunka implantacijos procesas?

Visiškai procesui baigti gali prireikti 6 mėnesių. Kiekvienas pacientas gyja skirtingai, todėl laikotarpiai skiriasi. Po to, kai implantas yra įstatomas į žandikaulį, gijimo procesas gali trukti iki   keturių mėnesių, o dantų protezavimas ant implantų – vidutiniškai trunka apie dvi savaites.

Koks yra dantų implantų sėkmės rodiklis?

Dantų implantų sėkmė priklauso nuo danties paskirties ir jo pozicijos burnoje, taip pat nuo bendros paciento sveikatos būklės. Paprastai sėkmės rodiklis yra pakankamai aukštas ir yra apie 98%.

Kaip prižiūrimi dantų implantai?

Prasta burnos higiena yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių implantas gali būti atmetamas. Labai svarbu bent dukart per dieną juos valyti dantų siūlu ir dantų šepetėliu. Jūsų dantų gydytojas duos jums specialius nurodymus, kaip prižiūrėti savo naujus implantus. Gali prireikti iki keturių papildomų danties higienos procedūrų per metus, kad jūsų dantenos išliktų sveikos.

Kiek kainuoja dantų implantai?

Kadangi yra reikalinga sudėtinga operacija, dantų implantų kaina yra aukšta, nei paprastas dantų tiltas.  Tačiau dantų implantų kaina laikui bėgant atsiperka nes tai yra ilgaamžiškas dantų protezavimo būdas.

Apsilankykite odontologijos klinikoje ir pasikonsultuokite su savo odontologu apie galimybę turėti dantų implantus.