Sveikata biure: ką galite patobulinti savo darbo aplinkoje?
Ko gero daugumai darbdavių ir darbuotojų noriu turėti gerus tarpusavio santykius, na o tam, kad tai pasiekti yra būtinas abiejų pusių pasitenkinimas savo darbu. Darbdavių atžvilgiu – tai produktyvus ir kokybiškas darbas kurio rezultatams pasiekti netrukdo nereikalingos kliūtys.
Tam, kad darbuotojas būti maksimaliai efektyvus savo atliekamame darbe, yra būtina jam užtikrinti geriausias darbo sąlygas.
Šiame straipsnyje aptarsime ergonomikos svarbą darbo aplinkoje ir kuom tai naudinga, kokios dažniausius sveikatos negalavimus patiria darbuotojai ir kaip tai patobulinti. Manome, jog nustebsite sužinoję kokią didelę reikšmę gali turėti tinkamas biuro baldų išsirinkimas.
Ergonomiški biuro baldai pigiau – spauskite čia >>
Ergonominės aplinkos privalumai:
Tinkama aplinka darbui yra naudinga tiek darbuotojams tiek darbdaviams. Darbuotojai – jausis saugesni, mažiau pavargs bei nepraleis papildomo laiko dėl sveikatos sutrikimų ir galės atlikti kokybišką darbą bei tobulėti. Būtent darbo kokybės klausimas, ko gero, yra aktualiausias aspektas darbdaviams. Jiems tokiu atveju reikės skirti mažiau lėšų darbuotojų sveikatos priežiūrai bei išmokėti kompensacijų, jų darbuotojai dirbs saugiau ir labiau produktyviai.
Ergonominiai sprendimai
Netinkami darbo aplinkos saugumo ypatumai gali privesti prie tam tikrų sveikatos sutrikimų. Dažniausiai paveikiamos kūno sritys, prastose ergonomiškai darbovietėse dažniausiai būna: Nugaros sritis, rankos bei kaklas.
Nugara (laikysena prie stalo, lankstymasis prie žemės, laikysena sėdint)
Jaučiatės pavargęs nuo ilgo sedėjimo prie kompiuterio? Galbūt jaučiate nugaros skausmus? Greičiausiai, dėl to yra kalta netinkama nugaros laikysena. Nugaros raumenys atlieka labai svarbią funkciją leidžiančią mums judėti ir atlikti įvairias kitas funkcijas kasdien, todėl yra itin svarbu užtikrinti jų poilsį, arba bent sumažinti jų patiriamą stresą darbo aplinkoje.
Vienas iš būdų kaip tai padaryti, yra tinkamai sureguliuotas sėdynės aukštis. Atrodo, paprasta, galbūt, net kiek juokingai. Tačiau, patikėkite, rezultatus pajausite iš karto, o jūsų nugara jums padėkos.
Reguliuojant sėdynės aukštį yra būtina atsižvelgti į individualaus žmogaus ūgį bei aukštį kuriame yra stalas. Būtų gerai, jeigu stalo aukštį taip pat galėtume sureguliuoti atsižvelgiant į darbuotojo ūgį. Jeigu vyksta darbas prie kompiuterio, suderinkite monitorių taip, kad jis būtų maždaug akių lygmenyje. Galiausiai, sėdynės atlošas turi tiesiu kampu remtis į nugarą, tam, kad ji nebūtų išsitempusi ir turėtų į kur atsiremti.
Rankos (nešiojimas, stumdymas, daiktų pritraukimas, jėgos naudojimas)
Šiuo atveju yra rekomenduojama sukurti tokią aplinką kurioje darbuotojui reikėtų kuo mažiau judėti rankomis siekiant naudotis darbo įrankiais bei technika. Susidėliokite arba paprašykite, kad jūsų darbuotojas savo daiktus tokius kaip: kompiuterio pelė, telefonas, klaviatūra susidėliotų taip, kad jie būtų maždaug laisvame rankų lygyje. Tai yra, jam nereiktų per daug temptis, tam, kad juos pasiektų.
Kaklas (dažnas palenkimas, iškėlimas, sukiojimas)
Jeigu dirbate daug šnekėdami telefonu, naudokite laisvų rankų įrangą ir venkite nereikalingo sukiojimosi. Prie kaklo skausmų patiriamų darbe dažnai minima ir prieš tai minėta monitoriaus pozicija, ar netinkamai laikomos rankos. Kadangi kaklo raumenys yra itin svarbūs mūsų kūnui, būtina prižiūrėti jo poziciją, norint išvengti eventualių kaklo bei pečių skausmų.
Kaip tai patubulinti?
Be abejo, prie tinkamos darbo aplinkos geriausiai prisidėtų tinkami baldai. Jeigu biure prie stalo ar kėdės dažnai sėdi keletas asmenų, kurie galbūt yra skirtingo ūgio ar fizinio sudėjimo, natūralu reikės tinkamai reguliuoti prieš aptartus baldų parametrus, tam, kad jie būtų tinkami kiekvienam individualiai.
Na, o, kad reiktų mažiau investicijų tiek į baldus, tiek į netinkamos darbo aplinkos pasekmes, galima rinktis puikią alternatyvą – augančius baldus, arba baldus kuriuos galima laisvai reguliuoti pagal kiekvieno žmogaus patogumą. Viena iš lyderiaujančių įmonių šioje srityje “litaugus.lt” siūlo daugybė baldų pasirinkimo variantų tinkančių bet kokioje aplinkoje ir laisvai pritaikomų įvairiems žmonėms.
Viena iš jų, tai reguliuojamų stalų baldų kategorija. Kaip buvo minėta prieš tai, tinkamas stalo aukštis pagal kiekvieno žmogaus akių lygį reikš mažesnį nuovargį pačioms akims bei reikš retesnį lankstymąsi norint patogiai įsitaisyti.
Čia galite įsigyti ir kėdžių leidžiančių tinkamai įsitaisyti ilgai darbo dienai. Priminename, kad tinkamai laikysenai palaikyti yra būtina aukščiu reguliuojame kėdė su stipriu atlošu, užtikrinančių ramstį bei poilsį kūnui darbo metu. Na, o jeigu yra galimybė, tai kodėl nepasirinkus kokybiškos kėdės?
Tokia investicija atsipirktų iš karto, kadangi nereikės pirkti individualių baldų kiekvienam, o reguliuojamieji galės būti pritaikyti kiekvienam individualiai. Plačiau apie šias bei kitas baldų kategorijas galite skaityti čia ->
http://www.litaugus.lt/biuro-baldai/
Apibendrinant
Galima teigti, jog ergonomika darbo aplinkoje yra iš ties svarbus darbo aspektas, atnešantis naudos tiek dirbantiems žmonėms, tiek juos prižiūrintiems vadovams. Kadangi baldų reikia daugumai darbo aplinkų, yra būtina mokėti atsirinkti tinkamiausius bei praktiškiausius variantus.