Apie dantų implantavimą

Vyras pacientas su implantaisDantų implantai. Kas tai?

Neretai noras atkurti natūralią prarastų dantų išvaizdą ir užtikrinti jų pagrindines funkcijas, tampa sudėtinga procedūra. Šiuo atveju, dantų „pakaitalu“ galėtų būti naudojami vadinamieji dantų protezai, tačiau pastarųjų rezultatai – ganėtinai riboti. Todel būtent dantų implantai puikiai pakeičia trūkstamus dantis bei atlieka tą pačią funkciją kaip ir natūralių dantų šaknys. Jie taip pat naudojami siekiant sutvirtinti dantų rekonstrukcijas bei užtikrinti pacientų lūkesčius.

Iš ko sudarytas dantų implantas?

Danties implantas – tai mažas ir tvirtas, iš titano pagamintas gabalėlis, kuris veikia kaip natūrali danties šaknis. Dantų implantas yra įtvirtinamas apatiniame ir viršutiniame žandikaulio kaule. Kuomet aplink implantą išauga naujas kaulas, ant implanto gali būti uždedamos karūnėlės arba protezai, kurie kaip ir danties šaknys, neleidžia dantims judėti. Implantai yra labai patvarūs ir gali tarnauti visą gyvenimą. Jie reikalauja tokios pat priežiūros kaip ir naturalūs dantys – nuolatinio valymo bei reguliarių apsilankymų pas dantistą.

Pavieniai arba visi dantys, kurie buvo prarasti dėl traumų ar ligų, gali būti pakeisti dantų implantais. Gaminami iš titano metalo, kuris puikiai dera prie kaulo ir burnos audinių.

Dantų implantų privalumai:

  • Pagerėjusi išvaizda. Nešiodami dantų implantus jausitės tarsi turėtumėte tikrus dantis. Dėl to dantų implantai yra suprojektuoti taip, jog susilygintų su kaulu ir taptų nuolatiniais.
  • Pagerėjusi kalba. Turint prastos kokybės dantų protezus, burnoje esantys dantys gali nuslysti, o tai Jus gali priversti lementi ir neaiškiai tarti žodžius. Jie leidžia laisvai kalbėti, o Jūs galite būti ramus, jog dantys nepradės „slysti“.
  • Didesnis burnos ertmės komfortas. Kai dantų implantai atsidurs Jūsų burnoje, šie pašalins dantų protezų keliamus nemalonius pojūčius.
  • Lengvesnis valgymas. Slidinėjantys dantų protezai gali trikdyti maisto kramtymą. Dantų implantai funkcionuoja kaip tikri dantys, todėl galėsite valgyti savo mėgstamą maistą užtikrintai ir be jokio papildomo skausmo.
  • Padidėjusi savigarba. Jie sugrąžins šypseną, leis jaustis kur kas patogiau ir užtikrinčiau.
  • Geresnė burnos higiena. Dantų implantai nebūtinai silpnina šalia esančius dantis. Netoliese esantys dantys nėra priversti sutvirtinti implantą, todėl daugelis Jūsų dantų išlieka nepakitę, dėl ko pagerėja ilgalaikė burnos higiena.
  • Ilgaamžiškumas. Jie yra ilgalaikiai, todėl tarnaus daugelį metų. Naudojant tinkamą priežiūrą, daugelį implantų nereikia keisti visą gyvenimą.
  • Patogumai. Dantų implantai panaikina atsiradusius gėdingus nepatogumus dėl pašalinamų dantų protezų.