5 įpročiai kurie kenkia odai

Tokios priemonės kaip makiažas Vilniuje padeda kiekvienai merginai ar moteriai turėti puikiai atrodančią odą kasdien. Tiesa, makiažo visada nenešiosi, tačiau oda gali vistiek atrodyti žavingai, svarbiausia – turėti keletą gerų kasdienių įpročių.

Anot mokslininkų, yra keletas dalykų mūsų rutinoje kuriuos vertėtų išmesti iš savo kasdienybės jeigu norime geros odos sveikatos. Taigi, šiame straipsnyje būtent apie tai – įpročius kurių reikia atsisakyti, norint išlaikyti sveikai atrodančią odą.

Odos nesivalymas prieš miegą

Grįžus vakare po darbų, vargu ar norisi praleisti kiek ilgesnį laiką vonioje. Nors ir nematome purvo ar prakaito žymių ant veido, reguliariai nevalant veido jie pradės kauptis, oda praras gyvybingumą, atsiras įvairios poros ir t.t.

Odos pravalymas paprastu tamponėliu ir eteriniu aliejumi atneš tikrai gerų rezultatų. Ne tik išsivalysite odą, tačiau kartu ją sudrėkinsite ir pamaitinsite.

Rūkymas

Pasako mokslininkų, nikotinas stabdo kraujotaką link odos, o tai reiškia, jog ji negaus pakankamai maistinių medžiagų ir deguonies. Papildomi tabake esantys chemikalai, taip pat kenkia ir odoje esančiam proteinui – elastinui ir kolagenui, o to rezultatas – pakenkimas odos struktūrai.

Be to, pastebėta, jog nuolatinis traukiojimo įprotis, akių primerkimas prisideda prie daugiau raukšlių, vėliau gyvenime. Taigi, geriausias sprendimas – mesti.

Kremo nuo saulės nenaudojimas

Saulės vonios – visada malonios, tačiau nereikia pamiršti, jog jos šviesa mus taip pat skleidžia UV spindulius, kurie odai yra kenksmingi ir gali atsiliepti netgi labai rimtomis ligomis.

Pasak medikų, tai galioja ne tik karštą vasaros dieną, saugotis saulės spindulių reikėtų net gi ir tada kai debesuota.

Kokybiškas kremas nuo saulės, suteikiantis bent SPF 30 apsaugą bus tikrai pakankama apsauga nuo saulės. Jei planuojate praleisti ilgesnį laiką paplūdimyje, nepamirškite atnaujinti apsauginio sluoksnio kas maždaug 2 valandas.

Daug cukraus ir mažai vaisių bei daržovių

Nemažai mokslinių studijų byloja, jog cukrus prisideda prie greitesnio odos senėjimo įskaitant įvairius perdirbtus saldumynus. Sveikiausia dieta odai yra laikoma ta kuri turi daug daržovių ir vaisių ir pilna grūdžių produktų.

Rūsti elgsena su spuogeliais

Vos įškyla koks nedidelis spuogelis, mums automatiškai noris kuo greičiau jį išspausti. Tačiau ir čia medikai prašo kantrybės ir atsargumo. Prieš atlikdami šią „operaciją“ įsitikinkite, jog jūsų rankos yra tinkamai dezinfekuotos įskaitant ir įrankį su kuriuo spuogą spausite.

Jei matote, jog nepavyks lengvai išspausti spuogelio, geriau nerizikuokite sužeisti savęs ar apskritai sukelti galimą odos infekciją.

Daugumą medikų apskritai siūlo nespaudinėti spuogelių, o verčiau labai gerai ir išsamiai juos išvalyti. Paprastai tokiam darbui jie rekomenduoja benzolo peroksidas yra geriausia priemonė išvalyti infekuotą odą. Prieš perkant tokį koncentratą, žinoma, pasikonsultuokite su vaistininku ar gydytoju.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme keletą įpročių kurie kenkia mūsų odai. Norint turėti sveiką odą, būtina pakeisti savo dietą, tinkamai ją valyti ir nekenkti odai su tokiais dalykais kaip rūkymas. Tuomet rezultatas – tikrai džiugins.