Odos šveitimas lazeriu suteikia odai natūralaus švytėjimo

Odos šveitimas lazeriu (šaltasis)Odos šveitimas lazeriu – tai šiuolaikiškas būdas atgauti patrauklią odos spalvą, pašalinti ją niokojančias dėmes, suteikti odai švytėjimo, paversti ja lygia ir elastinga. Vadinamasis „šaltasis“ odos šveitimas lazeriu – procedūra, beveik arba iš viso nekelianti skausmo, tačiau suteikianti šilkinės odos pojūtį ir išvaizdą. Jei jūsų oda turi spalvinių nelygumų, išryškėjusių porų ar randų, odos šveitimas šiuo būdu yra skirtas kaip tik jums.

Kaip atliekama ši procedūra? Lazeris, veikdamas odos sluoksnius vieną po kito, pamažu išgarina pažeistas odos ląsteles, kartu šaldydamas aplinkui esančią odą, kad kuo labiau sumažintų (ar iš viso panaikintų) procedūros keliamą skausmą. Pirmieji odos šveitimo lazeriu rezultatai matomi iš karto po procedūros, oda visiškai sugyja po dviejų-trijų dienų. Toks gydymas lazeriu padeda atsikratyti smulkių raukšlelių, panaikina įvairios kilmės veido ir kitų kūno vietų dėmes, sušvelnina odą ir suteikia jai elastingumo bei švelnumo.

Lazeriu gali būti šveičiama beveik visų įsivaizduojamų kūno vietų oda: veido (kaktos, nosies, skruostų srityse, virš lūpos), nugaros, krūtinės, rankų ir kojų, sėdmenų. Odos šveitimas lazeriu gali padėti susidoroti su pigmentinėmis ar senatvinėmis dėmėmis, strazdanomis, įvairios kilmės randais, vadinamosiomis „balintos kavos“ dėmėmis.

Kaip ir kitos lazerinės procedūros, odos šveitimas lazeriu negali būti atliekamas žmonėms, kurių organizmas linkęs sudaryti keloidinius randus, sergantiems hemofilija, alergiškiems šviesai, tiems, kurių oda prieš procedūrą yra nudegusi, pūliuojanti ar kitaip pažeista. Šis odos šveitimo būdas nerekomenduojamas nėščiosioms. Apie visas persirgtas ir gydymo metu turimas ligas būtina informuoti savo gydytoją dermatologą, kad jis galėtų įvertinti, ar lazerinis odos šveitimas jums iš tikrųjų gali būti atliekamas.

Gera žinia ta, kad odos šveitimas lazeriu nėra chirurginė procedūra, todėl jūsų odos niekas nepjaustys ir ant jos neliks jokių randų. Nors rekomenduojama porą dienų po gydymo lazeriu neiti į darbą ir gydytis namuose, tai – labai trumpas laiko periodas, palyginti su tuo, kurį praleistumėte reabilituojantis po plastinės operacijos. Gali būti, kad po procedūros kurį laiką bus matomas nedidelis šalutinis poveikis: paraudusi ir (arba) šiek tiek patinusi oda, negilios žaizdelės. Visi šie odos pakitimai yra laikini ir praeina per keletą dienų.

Po odos šveitimo procedūros ją reikia ypač atidžiai prižiūrėti: pakankamai drėkinti, jei reikia, tepti nuskausminamuoju kremu, kelis mėnesius nesideginti saulėje, neiti į soliariumą. Paprastai odos problemoms išspręsti pakanka nuo vienos iki trijų procedūrų, tačiau nors odos šveitimo lazeriu poveikis išlieka ilgai – maždaug šešis mėnesius – praėjus šiam laikotarpiui, odą vėl reikia šveisti. Odos šveitimas lazeriu gali būti taikomas bet kokio amžiaus žmogui, jei gydytojas, įvertinęs odos būklę, mano, kad ši procedūra pacientui yra iš tikrųjų reikalinga.