|

Praradau dantį. Ar aš galiu turėti dantų implantus?

Prarastas dantis - danties implantavimasJei jums trūksta vieno ar keleto dantų ir jūs trokštate vėl drąsiai ir nejausdami diskomforto šypsotis, kalbėti ir valgyti, tuomet dantu implantai gali jums padėti.

Ko gero, jūsų dantų protezai jau nebėra tokie tvirti ir patogūs, kokie kažkada buvo. Gal jūs slepiate savo šypseną dėl tarpų, atsiradusių dėl trūkstamų dantų? O gal jūs turite klibančių dantų, kuriuos reikia stabilizuoti po sudėtingos dantenų ligos gydymo?

Jei bent viena šių situacijų trukdo jums būti patenkintiems savimi ir savo šypsena, jus gali išgelbėti dantų implantai. Technologijų pažanga odontologinių medžiagų ir technikos srityje pagerino implantų kokybę, suteikdama pacientams galimybę jausti komfortą ir pasitikėjimą savimi dėl savo burnos sveikatos.

Kas yra dantų implantai?

Dantų implantai yra dirbtiniai natūralių dantų šaknų pakaitalai. Tai nedideli dantų šaknų formos titaniniai staigteliai – įstatomi į žandikaulį. Dantų protezai uždedami ant kyšančios iš dantenų implanto dalies.

Ar man tinka dantų implantai?

Nors dantų implantai daudeliui pacientų suteikė galimybę vėl drąsiai ir užtikrintai šypsotis, jie nėra tinkami kiekvienam. Idealus kandidatas turi būti sveikas, turėti sveikas dantenas ir pakankamai kaulo žandikaulyje, kad išlaikytų implantą. Ne mažiau svarbu, kad tobulas pretendentas norėtų įsipareigoti sąžiningai prižiūrėti savo burnos ertmę ir reguliariai lankytis pas odontologą.

Odontologas gali padėti jums nuspręsti, ar dantų implantai yra jums tinkami. Svarbiausia prieš priimant sprendimą atlikti išsamią dantų apžiūrą. Odontologas peržiūrės jūsų medicininę ir odontologinę istoriją, atidžiai ištirs jūsų burnos audinius ir atraminį žandikaulį bei patikrins, kaip jūsų dantys susijungia tarpusavyje jums juos sukandus, taip pat padarys ir išanalizuos jūsų dantų rentgeno nuotrauą. Po šios kruopščios apžiūros odontologas aptars su jumis jūsų galimybes įsigyti dantų implantus.

Kokie yra dantų implantų pranašumai?

Dantų implantai gali laikyti protezines dantų karūnėles ne prasčiau nei dantų šaknys laiko natūralius dantis. Dantų implantai yra klasikinių dantų protezų alternatyva, kurie kliba, traška ar kelia skausmą. Taip pat dantų implantai gali išgelbėti jus nuo gėdos, kurią patiriate besišypsant parodydami tarpus, paliktus trūkstamų dantų. Vietoj to, jūs galėsite šypsotis ir kalbėti pasitikėdami savimi, ir vėl mėgautis jūsų mėgstamais patiekalais.

Kai išbandytas dantų implantų sistemas įstato apmokyti odontologai, apie 98% jų būna sėkmingi. Tiesą sakant, namie puikiai prižiūrint dantis ir reguliariai lankantis pas odontologą, implantai gali tarnauti visą gyvenimą.

Kokius trūkumus turi dantų implantai?

Dantų implantų kaina yra didesnė, nei dantų tiltų ar paprastų dantų protezų. Kita vertus, implantai yra daug patogesni ir išvaizdesni – daugelis pacientų šias privilegijas laiko vertas savo kainos.

Dantų implantams reikalinga ir laiko investicija, maždaug trijų – šešių mėnesių visai procedūrai. Jei pamąstysite apie tai, kad dantų implantai gali jums tarnauti visą gyvenimą, laiko investicija yra gana pagrįsta.

Kaip ir bet kuri kita chirurginė procedūra, dantų implantavimas gali sukelti infekciją. Kartais implantas gali iškristi ir gali tekti jį pakeisti. Kadangi kiekvienas žmogus yra unikalus, implanto sėkmė negali būti užtikrinta.

Koks gydymas laukia?

Gydymas priklausys nuo esamos paciento paciento dantų būklės. Jeigu nėra reikalingos papildomos procedūros, tokios kaip, dantų ar jų šalinimas, kaulo priauginimas, sinuso dugno pakėlimas, tai tokiu atveju implantacijos eiga atrodo sekančiai:

Pirmasis žingsnis – danties implanto įstatymas į žandikaulį. Po šios chirurginės procedūros seka prigijimo atapas tai yra žandikaulis suauga su implantu, tvirtai laikydamas jį vietoje. Paprastai kaulo sugijimas su implantu trunka tris – šešis mėnesius.

Sekančio žingsnio metu ant implanto uždedama gijimo galvutė, ji būna dantenų lygyje. Po šios antros chirurginės procedūros prireikia keleto savaičių, kol dantenos sugyja ir susiformuoja.

Trečia, pagaminamos ir ant implantų tvirtai uždedamos dantų karūnėlės.

Po to, kai gydymas baigiamas, labai svarbu savo dantis valyti dantų šepetėliu ir siūlu bei reguliariai lankytis pas savo odontologą, kad implantas ilgai tarnautų.

Kas atlieka dantų implantavimo procedūrą?

Norint implantuoti dantis, reikalingos tam tikros žinios, apmokymai ir įranga, taigi, šias paslaugas teikia ne visi odontologai. Kadangi burnoje implantai glaudžiai sujungiami su dantenų audiniais ir po juo esančiu kaulu, implantus įstato dantenų specialistai ir burnos chirurgai.