Beskausmis dantų gydymas
Kai kuriems žmonėms dar iš tarybinių laikų išlikusi odontologo baimė. Tada vizitai būdavo labai nemalonūs – procedūrų metu būdavo juntamas skausmas. O ir nemalonūs gydytojai, grėsmingai atrodantys įrankiai bei kitų pacientų klyksmai (kuriuos būdavo galima išgirsti belaukiant už durų) nepridėdavo jaukumo jausmo. Beskausmis dantų gydymas atrodė neįmanomas. Todėl iki šiol dalis žmonių vis dar bijo odontologinių procedūrų ir krepiasi į gydytoją tik esant būtinybei, kai dantys iškrenta arba juos pradeda taip skaudėti, kad nebeįmanoma su tokiu skausmu gyventi.
Estetinės dantų procedūros taip pat be skausmo
Buvome įpratę odontologus aplanykit tik atsiradus dantų problemoms. Tačiau vis dažniau žmonės pasilanko dėl estetinių procedūrų. Dantų laminatės – labiausiai pageidaujamų estetinių procedūrų norint turėti holivudinę šypseną. Dantų laminatės tai plonos porcialiano plokštelės kurios padengia danties paviršių. Prieš uždedant laminatę danties paviršius šlifuojamas – be skausmo! Dantų lamiantės gaminamos dantų technikų laboratorijoje, gamyba trunka apie savaitę laiko. Tuomet odontologui belieka jas priklijuoti ant dantų. Paprastai laminatės daromos tik priekiniams dantims.
Bet juk šiais laikais viskas pasikeitė!
Beskausmis dantų gydymas – nei naujovė, nei išskirtinumas. Prieš kiekvieną diskomfortą sukeliančią procedūrą į minkštuosius burnos audinius suleidžiami vaistai, kurie efektyviai užšaldo reikiamą burnos vietą. Kuo procedūra „baisesnė“, tuo vaistai stipresni (arba jie suleidžiami į keletą burnos vietų). Kad ir ką odontologas jums bedarytų – tvarkytų karieso pažeistą dantį ar išrautų protinį dantį, pirmasis procedūros etapas – nuskausminimas. Viskas, ką jums reikės iškęsti – adatos bakstelėjimas į dantenas. Žinoma, tai nėra labai malonu, bet trunka tik kelias sekundes. O efektyvumas – garantuotas.
Beskausmis dantų gydymas nėra įmanomas nebent tais atvejais, kai pacientai yra alergiški medžiagoms, kurios yra naudojamos anestezijai atlikti. Nuskausminimas neatliekamas ir tada, jei pats pacientas to savanoriškai atsisako. Juk ir vadinamasis skausmo slenkstis yra skirtingas: vieni krūpčioja nuo menkiausio skausmelio, kiti nė nemirktelėję iškenčia ir kur kas didesnį skausmą.
Tad atsikratykite savo fobijomis ir drąsiai kreipkitės į odontologą, jei pajuntate pirmąsias dantų ar dantenų problemas (pavyzdžiui, jei valantis dantis pradėjo kraujuoti dantenos arba jei dantį pradeda skaudėti suvalgius saldumynų). Kuo anksčiau kreipsitės, tuo problemos bus lengviau išsprendžiamos, o diskomfortas – mažesnis. Prisiminkite, kad bijoti nėra ko: beskausmis dantų gydymas – kasdienė kiekvieno gydytojo praktika.
Žinoma, yra ir būdas išvengti dantų gydymo ar bent jau jį atitolinti. Tai paprasta – tinkamai prižiūrėkite savo dantis. Jei individuali kasdienė burnos higiena bus kokybiška, jei nerūkysite ir vengsite nesaikingo angliavandenių vartojimo, dantys taip greitai neges. Žinoma, ne mažiau svarbu dukart per metus apsilankyti pas burnos higienos specialistą: jo atliktos procedūros – geriausia dantų bei dantenų ligų profilaktikos priemonė (jei jūsų dantys ar dantenos yra labai jautrios, net ir prieš burnos higieną gali būti suleidžiami anestetikai).
Be to, burnos higienos specialistas pastebės kariesą pirmosiomis jo stadijomis (pacientai kariesą dažniausiai pamato tik tada, kai jis būna pasiekęs paskutinę stadiją, t.y. kai dantis jau yra stipriai sugedęs ir yra juntamas skausmas). Burnos higienos specialistas jus nukreips pas pas odontologą, kuris atsiradusį kariesą pašalins visiškai lengvai ir greitai. Primename, kad nėra pagrįstų priežasčių baimintis: beskausmis dantų gydymas yra prieinamas kiekvienam pacientui.