|

Mini implantų panaudojimas

Motetis su implantaisŽmonės, kurie neturi visų (ar daugumos) dantų, žino, kiek daug problemų tai kelia. Estetinė veido išvaizda žymiai pablogėja, sunku kramtyti kietą maistą, bijoma šypsotis, vengiama bendrauti su aplinkiniais… Iš tiesų, dantų netekimas sukelia labai didelį diskomfortą ir stipriai pablogina gyvenimo kokybę.

Kaip atkurti trūkstamus dantis?

Kiekvienas pacientas pagal savo galimybes renkasi, kaip atkurti dantis. Yra du kraštutiniai atvejai – išimami dantų protezai arba dantų implantacija. Išimami protezai šiek tiek pagerina situaciją (tai tikrai geresnė alternatyva nei bedantė burna), bet jie gali kelti diskomfortą, be to, blogiausia, kad jie nėra stabilūs. Tikrai nepavydėtina situacija, kai „dirbtiniai dantys“ iškrenta pačiu netinkamiausiu metu: valgant, juokiantis, kalbant. Dantų implantacija – pažangiausias būdas dantų atkūrimui: atkuriama estetiška šypsena, grąžinama kramtymo kokybė, išvengiama žandikaulio kaulo nykimo.

Ar yra alternatyva?

Deja, nors dantų implantacija ir yra labai ilgaamžis dantų atkūrimo būdas, visgi ji nėra kiekvienam prieinama dėl pakankamai aukštos kainos. Didelė dalis žmonių skundžiasi, kad jie nenori ar negali mokėti tokios didelės sumos pinigų, bet tuo pat metu išimamų protezų nestabilumas jų netenkina. Bet nereikia nusiminti, šiais laikais gali būti pasiūlyta alternatyva. Pacientams, kurie visiškai neturi dantų, gali būti pasiūlyti mini implantai (mini implantai yra mažesnio diametro (trumpesni ir plonesni) nei standartiniai implantai) – tai palyginus nauja implantacijos rūšis, skirta išimamų protezų fiksacijai.

Kokiais atvejais rekomenduojami mini implantai?

Mini implantai – puiki išeitis pacientams, kurie vargsta su išimamais protezais, bet neturi pakankamai lėšų standartinei dantų implantacijai. Taip pat mini implantai rekomenduojami tiems pacientams, kuriems įprastinė dantų implantacija negali būti atliekama dėl žandikaulio kaulo trūkumo (mini implantai – būdas išvengti kaulo regeneracijos ir sinuso dugno pakėlimo operacijos).

Kokie yra mini implantų privalumai?

Didžiausias mini implantų privalumas – greitas rezultatas. Po įprastinės dantų implantacijos reikia laukti apie 3 mėnesius, kol implantas prigis; išimami protezai yra pritvirtinami prie mini implantų vieno vizito metu, taigi tereikia maždaug dviejų valandų norimam rezultatui pasiekti. Gijimo laikas yra kur trumpesnis, o komplikacijų tikimybė mažesnė. Labai svarbu ir tai, kad mini implantai užtikrina protezų stabilumą. Žinoma, bene didžiausias privalumas – pigesnė kaina, todėl mini implantai yra prieinami didžiajai daliai pacientų.