|

Dantų protezavimo kainos ir moderniausi protezavimo metodai

Dantų protezavimo kainaAlytaus odontologai teigia, jog Tinkamai burnoje sudėti dantų protezai neturėtų judėti kramtant. Tačiau tai dažna situacija, ištinkanti ne vieną senjorą. Taigi daugelis dantų protezavimo klinikų siekia užkirsti kelią tokiems nepatogumams ir stengiasi sukurti tvirtai prie burnos ertmės prisitaikančius protezus. Pacientams vis dažniau pasiūlomi ir prie dantų implantų pritvirtinami, nesudėtingai iš burnos išimami protezai. Vieni tokių – su specialiais užraktais pagaminti išimami dantų protezai. Dažnai turintieji protezus skundžiasi, kad maistą kramtant įprasti plokšteliniai protezai slankiojasi po burną, juda visomis kryptimis. Tai sukelia ypač daug nepatogumų. Tad panaudojami specialūs užraktai, kurie fiksuoja protezą ant implantų. Būtent todėl protezas nejuda, burnoje gerai įsitvirtina – tai pats didžiausias dantų protezavimo privalumas panaudojant implantus .

Ne paslaptis, kad, norint džiaugtis protezais ir juos įsigyti iš karto, ne vieną pacientą gąsdina implantų ir  dantų protezavimo kainos. Tačiau natūralu, kad tai, kas pažangu ir modernu, kainuoja: kuo daugiau investuojama į technologijas ir darbų kokybę, tuo labiau patenkinti būna ir pacientai, ir kaina čia tampa bene lemiamuoju faktoriumi. Neretai ir prireikia laukti eilėje, kol bus gaminami tinkami protezai – norinčiųjų yra ne vienas ir ne du šimtai. Pacientai baiminasi ir dėl to, kad ir su protezais negalės visavertiškai maitintis – sukramtyti kieto maisto. Tačiau tuomet reikia pasidomėti gaminančių protezus gydytojų kompetencija, kvalifikacija, įgytomis žiniomis – patyrę gydytojai pagamins ir pritaikys pačius tinkamiausius burnos protezus.

Ar dantų protezavimo kainos yra aukštos

Grįžtant prie dantų protezavimo kainų, daugiausia vyresnio amžiaus žmonės renkasi taip vadinamuosius plokštelių tipo dantų protezus, kurie yra kompensuojami Teritorinių ligonių kasų. Šiuo metu kompensuojama suma už dantų protezus yra ~450 eurų. Jei paslauga ir nebūtų kompensuojama, kaina yra santykinai nedidelė lyginant protezų ir dantų implantų kainas – vieno danties implantavimas gali kainuoti per 1000 eurų, priklausomai nuo pasirinktos klinikos.

Ypatingų priemonių gali būti imamasi tuomet, kai konstatuojama, kad paciento žandikaulis yra aptirpęs – tokiu atveju pacientui teks apsilankyti pas burnos chirurgą, kuris gali atlikti sudėtingas kaulo priauginimo procedūras. Kaulo atstatymo procedūrų kaina yra didelė ir gali siekti dešimtį tūkstančių.

Ar mini implantai – alternatyva protezavimui

Mini implantai – dar viena alternatyva, kuri palengvina dantų protezavimą. Neseniai protezus pradėta tvirtinti ne tik prie įprastų, bet ir prie mažesnių – mini implantų. Šie implantai taip pat yra metaliniai, bet smulkesni, juos į žandikaulį įsriegti yra gerokai paprasčiau nei įprastus implantus, todėl mažėja ir bendra dantų protezavimo kaina. Pacientai mini implantus renkasi ir dėl paprastesnės, mažiau sudėtingos operacijos, trumpesnės pačios procedūros ir pooperacinio laikotarpio trukmės. Iš karto po mini implanto įsriegimo, ant jų jau galima tvirtinti protezų plokšteles. Kokios dantų protezavimo kainos naudojant mini implantus, reikėtų teirautis savoje odontologijos klinikoje ar implantologijos centruose. Beje, mini implantai naudojami ne visose gydymo įstaigose, taip pat jie gali būti taikomi ne visiems pacientams.

Dantų protezavimas Alytuje atliekamas beveik kiekvienoje odontologijos klinikoje. Alytaus mieste yra daug odontologijos klinikų, kurios gali pasiūlyti visas dantų protezavimo paslaugas. Tačiau pasidomėkite klinikos ir ten dirbančių odontologų reputacija, taip galėsite tikėtis geriausio protezavimo rezultato.

Daugiau info:

UAB “Albadenta”
Pulko g. 23, Alytus  (Alytaus rajono savivaldybės kieme)
Tel. registracijai : +370 640 64141
El. paštas: info@albadenta.lt