Kuo dantų implantacija svarbi paciento sveikatai?
„Nepakeičiamų nėra“ – taip sakoma apie darbuotojus, išeinančius iš darbo, sugedusius daiktus, kuriuos pakeičiame naujais ir daugybę kitų dalykų. O kaip yra su mūsų dantimis? Ar kas nors gali pakeisti mūsų natūralius dantis, kai jų netenkame dėl ligos, senatvės, nelaimingo atsitikimo? Atsakymas – taip, gali! Nors mums įprasta manyti, kad prarastus dantis pakeis tik dantų protezai, tai nėra visiška tiesa. Ar esate girdėję apie dantų implantaciją?
Dantų implantas – tai chirurginiu būdu paciento žandikaulyje įtvirtinamas iš titano ar kitos tvirtos medžiagos gaminamas varžtelio formos danties pakaitalas. Nuo įprasto protezavimo dantų implantacija skiriasi tuo, kad dirbtinė danties karūnėlė (vainikas, matoma danties dalis) yra tvirtinama ne ant kitų paciento dantų ar dantų tiltelio, o būtent ant implanto. Taigi, implantas – jūsų prarastos danties šaknies pakaitalas. Implantuojant galima atstatyti keletą prarastų dantų ar net visą jų eilę. Ant implantų tvirtinami dantų protezai gali būti neišimami (pastovūs, nuolatiniai) arba išimami.
Dantų implantacija paciento sveikatai svarbi tuo, kad pakeitus prarastus dantis implantuotais yra išvengiama burnos ertmės susirgimų, infekcijos, likusių dantų pozicijos pasikeitimo, žandikaulio deformacijos. Už įprastą protezavimą implantavimas geresnis tuo, kad nėra pakenkiama aplinkiniams dantims, kadangi protezas tvirtinamas ne ant jų (kaip protezavimo atveju). Dantų implantacija leidžia visiškai atkurti kramtymo funkciją, galėsite atkąsti ir sukramtyti net patį kiečiausią maistą. Implantus prižiūrėti paprasta, juos pakanka valyti dantų pasta ir šepetėliu, nebūtina naudoti jokių ypatingų priemonių ar dezinfekcinio skysčio, kuriame mirksta daugumos senyvo amžiaus žmonių dantų protezai. Taip pat nereikia pirkti protezų klijų, nes ant implantų jie laikosi tvirtai, neslysta.
Nėra svarbu, ar dantų netekote dėl avitaminozės, ilgalaikio antibiotikų vartojimo, kuris susilpnino jūsų imunitetą, ar dėl gatvės muštynių, avarijos, ar dėl natūralių senėjimo procesų – dantų implantavimas tinkamas visais išvardintais atvejais ir beveik bet kokio amžiaus pacientams. Svarbu tik tai, kad prieš implantuojant dantis paciento žandikaulis turėtų pakankamai kaulo ir būtų galutinai susiformavęs. Vis dėlto dantų implantavimo procedūros negalima atlikti nėščioms moterims pirmuoju ir paskutiniuoju nėštumo periodais, tačiau iš karto po gimdymo jau galite sėstis į odontologo kėdę šiai procedūrai. Taip pat implantavimas neatliekamas vis dar bręstantiems paaugliams, nebent išimtiniais atvejais.
Ne paslaptis, kad dantų implantavimas nėra per vieną dieną ar savaitę atliekama procedūra. Visas jos procesas su gijimo pertraukomis trunka keletą mėnesių ir susideda iš keleto etapų. Visų pirma, specialistas įvertina jūsų dantų būklę ir aptaria su jumis gydymo planą. Tuomet į paciento žandikaulį įsodinami implantai ir laukiama, kol jie prigis, dedamos laikinosios dantų karūnėlės. Iplantams prigijus, uždedamos nuolatinės dantų karūnėlės (protezai).