|

Dantų protezavimas

Dantų protezai naudojami pakeisti trūkstamus dantis, bet kada gali būti įšimami ir įdedami atgal. Paprastai protezai būna dviejų rūšių – užbaigti arba pilni protezai ir daliniai protezai. Kokio tipo protezo reikia Jums nusprendžia dantų gydytojas. Dažniausiai pilni protezai naudojami tada, kai reikia pakeisti visus dantis, o daliniai – kai pacientas vis dar turi natūralių dantų.

Dantų protezavimas padada tiems, kurie yra netekę dantų dėl periodontito (dantenų liga), kenčia nuo dantų ėduonies arba yra patyrę kitokių traumų. Be pagrindinės priežasties – valgymo, nauji dantys yra reikalingi ir likusiems sveikiems dantims, kad šie nepersistumtų ir nesubjaurotų išvaizdos.

Dantų protezai prisitaiko greitai, tačiau su jais niekada nesijausite kaip jaučiatės su tikrais dantimis. Vis dėlto, jie yra patogūs ir funkcionuoja beveik kaip natūralus dantys, be to – pagyvina Jūsų šypseną ir bendrą veido išvaizdą.

Kaip vyksta procedūra?

Visų pirma, odontologas apžiūrės Jūsų dantenas ir patikrins dantų struktūrą, kad galėtų paruošti tinkamiausią gydymo planą. Kai kuriais atvejais reikalinga ir korekcinė operacija. Prieš anesteziją ir dantų protezo įstatymą gali būti ištrauktas bet kuris dantis. Pagal dantenas identifikuojama kiekviena briauna, siekiant pritaikyti reikiamą protezo dydį. Tuomet gali būti taikomas atitinkamas gydymas tose vietose, iš kurių buvo pašalintas dantis, taip pat proceso metu galima keisti briaunų kontūrus, kol dantų protezai bus galutinai pagaminti. Dantų protezų spalva parenkama pagal dantis ir dantenas.

Išmatavimai pilniems protezams atliekami kai pilnai užgija dantenos ir praeina tam tikras laiko tarpas. Dėl prarastų dantų dantenos gija gana ilgai – nuo 6 iki 12 mėnesių.

Laikini dantų protezų suderinimas priklauso nuo dantenų ir kaulų struktūros pokyčių.

Dantų protezavimas ant implantų

Dažniausiai ant implantų naudojami dviejų protezų tipai:

  • Fiksuoti protezai. Šio protezavimo metu trūkstami dantys yra pakeičiami specialiai pagamintais dantimis, kurie yra tiesiogiai prisukami ant implantų.
  • Nuimami protezai. Trūkstami dantys pakeičiami burnos dalimis, kurios pritvirtinamos prie žandikaulyje esančio implanto, tačiau vėliau pašalinamos iš burnos dėl paciento hygienos.

Dantų protezavimo privalumai:

  • Valomi kaip tikri dantys, todėl lieka mažiau nešvarumų
  • Galite valgyti bet kokį maistą be jokių apribojimų
  • Nedaro jokios žalos aplinkiniams, kuomet dedamas implantas
  • Atrodo natūraliai
  • Suteikia pasitikėjimo ir vėl šypsotis

Trūkumai:

  • Ilgas gijimo laikotarpis.
  • Po implanto įdėjimo apribojamas protezų naudojimas