Dantų tiesinimo kainos Kauno mieste

Kiek kainuoja dantų breketai?
Kiek kainuoja dantų breketai?

Po apklausos Kauno mieste, pastebėta, jog daug pacientų domisi tokiomis odontologinėmis procedūromis kaip dantų tiesinimas, dantų balinimas, estetinis plombavimas ir dantų implantacija. Kaip žinia, odontologinių paslaugų kaina yra aukšta, tad besirūpinantiems savo šypsenos sveikata ir grožiu, yra ypač aktuali. Šį kartą išsamiau aptarsime, kiek maždaug galėtų kainuoti dantų tiesinimas Kaune – ortodontinės procedūros.

Dantukų tiesinimo kainoraščiai pateikiami daugelio Kauno klinikų tinklalapiuose internete. Atlikus trumpą reziumė, aiškesnį ir tikslesnį vaizdą susidaryti sunku, nes dantų tiesinimas gali kainuoti vos nuo kelių šimtų (300-500) iki net keliolikos (12-13) tūkstančių litų. Beje, ortodontai (gydytojai, kurie specializuojasi konkrečiai gydant netaisyklingą sukandimą) įspėja, kad net ir ištiesinti dantukai ne visą laiką lieka tokie patys – jie laikui bėgant gali bandyti sugrįžti į ankstesnę savo padėtį. Tačiau tai atsitinka retai, ir patiesinti dantukai dažniausia lieka tiesūs.

Kas lemia dantų kreivumą?

Dantys kreivi tampa dėl dviejų pagrindinių priežasčių – tai dėl genų įtakos bei dėl aplinkos poveikio. Kai „kalti“ genai, apatinis žandikaulis yra stambus ir didelis. Kitas paveldėtas trūkumas – tai dantų užuomazgų nesusiformavimas. Taip pat netaisyklingo sąkandžio formavimuisi įtakos gali turėti ir kiti veiksniai, pavyzdžiui, kai vaikas nuolatos čiulpia pirštą, kai maistą ryja ne taip, kaip turėtų, tarp dantų atsiranda tarpai, o santykis tarp dantų lankų tampa nenormalus. Dantys netaisyklingai augti ima ir kramtant per mažai kieto maisto – taip jau sudėliojo pati gamta.

Dantų tiesinimo pagrindiniai įkainiai privačiose klinikose Kaune

Prieš pasirenkant gydymo įstaigą, kurioje bus dedami tam tikri ortodontiniai aparatai, pavyzdžiui, dantų breketai, reikėtų susipažinti su pagrindiniais galimais įkainiais. Pirminė gydytojo odontologo konsultacija kainuoja apie 50 litų, priklausomai nuo klinikos. Taip pat būtina rentgeno nuotrauka, kurios vidutinis įkainis yra 70-100 Lt. Panašią sumą atsieis ir kiti paruošiamieji darbai, tokie kaip žandikaulio atspaudo nuėmimas, rentgeno nuotraukos analizė bei individualaus gydymo plano sudarymas. Paprastai tada ir nustatoma, kokie aparatai gydymui bus taikomi.

Dantų plokštelės paskiriamos tuomet, kai sąkandis mišrus ir kai reikia pakoreguoti, praplėsti viršutinį žandikaulį. Kai visi dantys yra sudygę, o žandikaulis – susiformavęs, korekcijos atliekamos pasitelkus dantų breketus – ortodontinius aparatus, kuriuos pacientai turi nešioti nuolatos. Žinoma, yra atvejų, kai pakanka dantų plokštelės, tačiau ji suaugusiesiems parenkama vis rečiau: suaugusiam žmogui dantų tiesinimas tampa komplikuotas dėl to, kad kaulai jau nebeauga, dantų kryptį pakeisti yra sunkiau, sukandimas jau yra nusistovėjęs.

Taigi nagrinėjant įkainius reikėtų priminti, kad dantų plokštelės kaina yra vidutiniškai 450-600 litų. Metaliniai dantų breketai vienam žandikauliui kainuoja nuo 1000 iki 1700 Lt. Pasirinkus keramines kabes, jos kainuoti gali nuo 1900 Lt iki 3000 Lt. Vadinasi, brangiausiai, neskaitant paruošiamųjų darbų ir tolesnių konsultacijų, ortodontinių aparatų sudėjimas abiem žandikauliams gali atsieiti per 6000 Lt. Įskaičiavus ir papildomąsias paslaugas, kaina gali dar pakilti nuo vieno ir kelių tūkstančių litų. Kitaip tariant, pas ortodontus lankytis reikės maždaug kas mėnesį. Vizitų metu bus pakoreguojami breketai, pažiūrima, ar gydymas vyksta taip, kaip priklauso. Tokio vieno vizito kaina gali svyruoti nuo 100 iki 200 litų, o vizitų per 1,5-2 metus reikės maždaug 15-25. Breketų vielutės keitimas ar breketo perklijavimas taip pat gali atsieiti apie 80-150 Lt. Dar tikėtina, kad teks ištraukti nuo vieno iki kelių dantų, tad šiai procedūrai reikia turėti pasiruošus dar maždaug 100-500 litų. Taigi panorusieji pasitiesinti dantukus naujesniais ir pažangesniais, efektyvesniais metodais, tuo pačiu ir daugiau sumoka.