Dermatologas pataria odą prižiūrėti visus metus

DermatologasKad veido ir viso kūno oda būtų sveika, ją reikia valyti (prausti), drėkinti bei maitinti. Veidą prausia ar valo visi ar didžioji dalis žmonių, tuo tarpu drėkinti ar maitinti odą daugelis pamiršta ir, negana to, painioja šiuos terminus, nes sausa oda netolygu nepamaitinta oda. Tai viena iš didesnių ydų, pakenkianti veido odai ir galinti atnešti ne itin malonių pasekmių. „Grožio chirurgijos“ klinikos dermatologas Kaune, rekomenduoja: kokio tipo oda bebūtų, ją reikėtų ne tik drėkinti, bet ir pamaitinti.

Oda: kur ir kaip viskas vyksta?

Oda sudaryta iš kelių sluoksnių. Viršutinysis dar yra vadinamas epidermiu. Epidermis sudaro tarsi barjerą, saugantį odą nuo dehidratacijos, nuo žalingo aplinkos poveikio, įskaitant ir bakterijų, alergenų, įvairių virusų ir kt. patekimą. Yra ir veiksnių, kurie gali pažeisti trapų apsauginį odos sluoksnį ir jo sudėtyje esančių darinių struktūras. Prie šių rizikos veiksnių galima priskirti netinkamą kosmetinių priemonių naudojimą, dažną jų kaitaliojimą, šaltį, karštį, netinkamą mitybą, žalingus įpročius, stresą ir kt. Esant vienam kuriam ar ir keliems išvardintiems rizikos veiksniams, oda netenka drėgmės, gali pakeisti atspalvį ir tapti ne skaisti, bet pilkšva, suglebti, prarasti atsparumą žalingam aplinkos poveikiui ir t. t. Tikriausiai nebus taip, kad galėtumėme pašalinti visus rizikos veiksnius, tačiau galime pasistengti ir kaip įmanoma labiau išpuoselėti apsauginį odos barjerą. Kaip pataria ne vienas dermatologas, odos drėkinimas ir maitinimas – tai priemonės, padedančios išsaugoti jauną ir gražią odą.

Kaip atpažinti, kad odai reikia drėkinimo? Jei odą tempia, ji yra šiurkšti, šerpetoja, sumažėja jos elastingumas, tai rodo, kad epidermis yra netekęs dalies riebalų (kurie įprastai vadinami lipidais) ir vandens. Neapsaugotas viršutinis sluoksnis – pavojuje atsiduria ir gilesni odos sluoksniai. Todėl drėkinti veido odą reikia reguliariai, kasdien, net ir tuo atveju, jei turite riebią veido odą.

Kokių priemonių imtis?

Kad oda nuolat būtų drėkinama, reiktų naudoti drėkinamąjį kremą, kuris saugo odą padengdamas ją tarsi plėvele, kuri iš epidermio neleidžia pasišalinti drėgmei. Kad kremas geriau įsigertų, pirmiausia veidą reikia nuplauti drungnu vandeniu, padedančiu atsiverti poroms – tai skatina geresnį priežiūros priemonių įsisavinimą. Odos klinka Kaune „Grožio chirurgija“ savo pacientėms rekomenduoja nepamiršti ir naktinio intensyviai odą drėkinančio kremo, sugrąžinsiančio odos drėgnumą, kurio galėjote netekti per dieną. Tokia priemonė neleis odai išsausėti žiemą daugiausia laiko praleidžiant šildomose patalpose.

Verta pakalbėti ir apie taisyklingą veido kremo tepimą. Daugelis nežino, kad netinkamas procesas gali prisidėti prie odos suglebimo ir ankstyvo raukšlelių atsiradimo. Kremo reikėtų tepti labai saikingai, nepersistengiant, o judesiai turėtų būti lengvi, neintensyvūs, tinkamiausi – lengvas tapšnojimas pasitelkus veido masažo kryptis ir techniką. Jokiu būdu nereikia kremo trinti.