Kaip elgtis po dantų implantacijos?

Po dantų implantacijos KauneDantų implantacija – tai operacija, kurios metu prapjaunamos dantenos ir į žandikaulio kaulą įsodinamas implantas. Šis gydymas yra gana plačiai taikomas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose. Procedūra nėra labai sudėtinga, bet visgi tai operacija, tad jai reikia pasiruošti iš anksto (bent jau morališkai) ir žinoti, kokio elgesio po operacijos reikėtų vengti, o kokie veiksmai yra skatintini.

Taigi, jei jums buvo atlikta dantų implantacija, tikriausiai prieš ją patyrėte nemažai streso (jei operacija buvo atlikta patikimo Kauno ar Vilniaus odontologo, labai jaudintis nereikėtų, bet… lengviau pasakyti nei padaryti). Todėl rekomenduojama taip susiplanuoti savo dienotvarkę, kad operacijos dieną nereikėtų eiti į darbą, kad neturėtumėte jokių svarbių susitikimų ir neatidėliotinų reikalų (pavyzdžiui, jei gyvenate Kaune, tą dieną iš savo miesto niekur ir nevažiuokite). Žinoma, jei vizitas pas odontologą numatytas vakare, visus svarbius darbus galite atlikti, tai gali būti ir naudinga, nes padės nukreipti jūsų mintis nuo laukiančios procedūros. Bet kokiu atveju primename, jog dažnai pacientai implantavimo baiminasi visai be reikalo – tai greita ir neskausminga procedūra.

Kita vertus, nors operacijos metu skausmo tikrai nejusite (visada atliekama bent jau vietinė nejautra), pooperacinis periodas gali būti kiek sunkesnis. Greičiausiai pjūvio vieta nestipriai kraujuos, patins, ją gali truputį mausti ar skaudėti. Kaip reikia elgtis, kad nemalonūs pojūčiai būtų kuo lengvesni ir kuo greičiau praeitų?

  • Po operacijos būtina pažeistą vietą šaldyti. Paimkite ledo kubelių, suvyniokite juos į rankšluostį ir pridėkite prie žando reikiamoje vietoje. Rekomenduojama šaldymo procedūras atlikti su pertraukomis, pavyzdžiui, 15 minučių šaldykite, tada 20 minučių nieko nedarykite, vėl 15 minučių šaldykite, vėl darykite pertrauką ir t.t. Visas procesas neturėtų trukti trumpiau nei 2 valandas.
  • Po operacijos bent 3-4 dienas venkite fizinio krūvio, nesportuokite, nesikaitinkite pirtyje ar karštoje vonioje, nenardykite. Kosėjimas, čiaudėjimas taip pat nerekomenduojamas, tad, jei tik įmanoma, venkite jų. Idealu, jei kelias dienas galėtumėte pabūti ramiai, nes stresas taip pat kenkia.
  • Draudžiama vartoti kraują skystinančius vaistus. Prisiminkite, kad Aspirinas – vienas iš jų, tad pasirinkite kitus skausmą malšinančius vaistus. Kadangi skausmas – galimas pooperacinis reiškinys, iš anksto pasirūpinkite, kad savo namų vaistinėlėje turėtumėte nuskausminamųjų. Tinka dauguma įprastų analgetikų: Ibuprofenas, Paracetamolis, Ketanovas ir kiti.

Beje, teks nuvilti visus rūkančius asmenis. Rūkymas ir dantų implantacija vienas su kitu „nedraugauja“. Todėl operacijos dieną rūkyti nevertėtų, idealu, jei nerūkytumėte ir 2-3 savaites po operacijos. Prisiminkite, kad rūkymas trukdo greitai gyti žaizdoms, didina infekcijos patekimo riziką ir gali būti viena iš priežasčių, kodėl danties implantas neprigyja. Žinoma, operacijos dieną ir kelias dienas po jos reikia vengti ir alkoholio bei karšto, aštraus maisto.

Kaip jau minėjome, pjūvio vieta gali šiek tiek kraujuoti (rausvos seilės – normalus reiškinys). Visgi, jei kraujavimas būtų stiprus ir nemažėtų, būtina kreiptis į jus gydžiusį odontologą. Patinimas taip pat įprastas, bet nesistebėkite, kad jis didės: labiausiai patinimas matomas trečią dieną po operacijos, vėliau turi nuslūgti.

Žinoma, nepamirškite, kad kol dantų implantai prigis, burnos higiena turėtų būti švelni. Rinkitės minkštą dantų šepetėlį ir valykite dantis švelniai, stenkitės nepažeisti pjūvio vietos. Kad burnos higiena būtų efektyvi, papildomai naudokite burnos skalavimo skysčius.

Tai pagrindinė informacija, kurią reikėtų žinoti. Svarbiausia, nesijaudinkite be reikalo: jei nemalonių pojūčių ir bus, jie truks tik keletą dienų, taigi ilgai jūsų nekamuos. Išlaukti nemalonų periodą turėtų padėti ir žinojimas, kad dantų implantacija turi daug privalumų, kuriais greitu metu galėsite džiaugtis: daili šypsena ir pagerėjusi valgymo kokybė – tik keli iš jų.

Dantų implantai Kaunas. Tam, kad jūsų dantų implantavimas būtų sėkmingas, odontologijos kliniką ir odontologą rinkitės atsakingai. Kauno mieste yra daug klinikų ir odontologą atliekančių dantų implantavimą. Pasidomėkite odontologo reputacija ir kiek laiko jis dirba su dantų implantais. Gydytojo patirtis yra pagrindinis sėkmes kriterijus. Geras odontologas visada paaiškins kaip elgtis po dantų implantacijos.