Kaip pritaikyti paveikslą konkrečiam jūsų buto kambariui?

Nusprendėte įsigyti paveikslą, bet nežinote, kaip jį išsirinkti? Prieš nusipirkdami paveikslą visada apsvarstykite, kuriame jūsų būsto kambaryje jis kabos; turbūt sutiksite, kad paveikslas, puikiai atrodantis virtuvėje, miegamojo interjerą ne papuoštų, o sugadintų. Trumpai tariant, skirtingi paveikslai tinka skirtingiems kambariams. Todėl šiame straipsnyje ir pateiksime keletą patarimų, kokie paveikslai tinkamiausi miegamajam, svetainei, virtuvei, darbo ir vaikų kambariui.

Paveikslai miegamajame

Miegamasis – ramybės ir poilsio zona namuose, kurioje paprastai praleidžiame bent jau trečdalį paros laiko. Todėl ir paveikslai turėtų būti ramių, pastelinių spalvų. Rėkiantys, dinamiški, iššaukiantys paveikslai per daug suaktyvins jūsų nuotaiką, išjudins ir išblaškys, o to visai nereikia, jei, pavyzdžiui, ruošiatės eiti miegoti. Be to, jei tikėsime Feng Shui, miegamajame reikėtų vengti negatyvių ir liūdnų paveikslų (teigiama, kad paveikslai gali veikti miego metu; neigiami vaizdai išlieka pasąmonėje ir daro įtaką gyvenimui). Geriausias pasirinkimas – nerūpestingi, ramūs, teigiamą energiją spinduliuojantys paveikslai, į kuriuos pažvelgus užplūstų geros emocijos.

Nežinote, kokio dydžio paveikslas miegamajame yra tinkamiausias? Apsispręsti padės jūsų miegamojo dydis. Jei kambarys erdvus, o sienos tuščios, puikiai tiks ir didelis paveikslas; jei miegamojo erdvė nėra didelė, ir paveikslą reikėtų rinktis mažesnį.

Paveikslai virtuvėje

Virtuvėje tradiciškai kabinami natiurmortai. Tai tikrai nėra blogas pasirinkimas. Vaisiai, daržovės, gėlės ar negyvi daiktai gali būti puikiai priderinti prie virtuvės interjero. Nereikia bijoti ryškių spalvų, spalvinės paveikslų variacijos gali būti įvairios; idealu, jei vyrauja raudona ar žalia spalvos – jos įkvepia, tonizuoja, žadina apetitą. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį į paveikslo dydį: šiuo atveju pernelyg dideli paveikslai nėra patys tinkamiausi.

Paveikslai svetainėje

Atsakyti į klausimą, kurie paveikslai labiausiai tinka svetainei, nėra lengva; tai priklauso nuo pačios svetainės interjero ir pirkėjo lūkesčių. Jūsų svetainė erdvi, didelė, bet šiek tiek blankoka? Puikiai tiks didelis, ryškių spalvų paveikslas – jis pagyvins, atgaivins interjerą, taps pagrindiniu akcentu. Taip pat galite rinktis paveikslą, sudarytą iš kelių dalių; tai atrodo ypač moderniai ir šiuolaikiškai. Kita vertus, jei jūsų svetainė, nors ir yra erdvi, bet gyva, joje netrūksta atskirų detalių, galbūt vertėtų pagalvoti apie ramesnį paveikslą? Ryškus paveikslas rėksmingame interjere gali kirstis su kitais kambario akcentais.

Jei jūsų svetainė yra nedidelė, patartina rinktis ryškų, akį traukiantį paveikslą – taip jūsų svetainė taps gyvybingesnė ir išraiškingesnė. Tiesa, šiuo atveju nereikėtų persistengti su paveikslo dydžiu: jis turi būti pritaikytas kambario erdvei ir neužimti per daug vietos. Bet kokiu atveju, prieš pirkdami paveikslą svetainei, gerai apgalvokite, kokia bus jo paskirtis: suteikti kambariui jaukumo, ramumo, švelnumo ar jį „išjudinti“, pagyvinti, atgaivinti? Rinkitės tokį paveikslą, kuris geriausiai atspindi nuotaiką, kurią norite sukurti.

Paveikslai darbo kambaryje

Darbo kambarys – susikaupimo zona namuose. Tad paveikslai neturėtų blaškyti ar atitraukti jūsų dėmesio. Geriausiai tinka ramūs, rimti, švelnių tonų paveikslai. Jie turi įsilieti į interjerą, jį atnaujinti, bet neerzinti ir netrukdyti žmonėms, kurie toje erdvėje dirba.

Paveikslai vaikų kambaryje

Vaikų kambariui dažniausiai pasirenkamos ryškios, linksmos spalvos. Bet to neužtenka: paveikslas turėtų būti pritaikytas konkrečiam vaikui. Visų pirma, atkreipkite dėmesį, kokioms spalvoms jūsų vaikas teikia pirmenybę (teigiama, kad vaikai labiausiai mėgsta tas spalvas, kurių jiems trūksta; jie spalvas pasirenka intuityviai). Tad jei paveiksle vyraus spalvos, kurios patinka jūsų vaikui, tai darys jam teigiamą įtaką. Antra, paveikslą derinkite ir prie vaiko charakterio. Manote, kad jis per daug judrus ir aktyvus? Tada jokiu būdu nekabinkite dinamiško paveikslo, nes toks vaizdas vaiką dar labiau išjudins. Kita vertus, jei jūsų vaikas – pernelyg ramus, dinamiškas paveikslas turėtų suteikti jam energijos ir jėgų (jei pakabinsite ramų, statišką paveikslą, tikėtina, kad vaikas bus dar labiau prislopintas).

Apibendrinimas

Tikimės, kad mūsų straipsnis jums suteikė naudingos informacijos apie tai, kaip paveikslą pritaikyti konkrečiam jūsų buto ar namo kambariui. Visgi, nepamirškite, kad šie patarimai – tik rekomendacinio pobūdžio, tad pernelyg aklai jais pasitikėti neverta. Kai renkatės paveikslą, pasikliaukite savo nuojauta ir pojūčiais. Kai atsakysite sau į klausimą, kokius jausmus jums paveikslas sukelia, bus lengviau nuspręsti, kur jam tinkamiausia vieta. Svarbiausia, kad paveikslas patiktų jums pačiam: juk jūs pats kasdien matysite jį ant savo kambario sienos.